Güzel sanatlar liselerine başvuracaklar dikkat!

Ortaöğretim
İlköğretim okullarından 2011-2012 eğitim-öğretim yılında mezun olan öğrenciler mezun olduklarına ilişkin belge ve dilekçe ile yetenek sınavına girmek istediği alanın bulunduğu herhangi bir güzel sanat...
EMOJİLE

İlköğretim okullarından 2011-2012 eğitim-öğretim yılında mezun olan öğrenciler mezun olduklarına ilişkin belge ve dilekçe ile yetenek sınavına girmek istediği alanın bulunduğu herhangi bir güzel sanatlar ve spor lisesi müdürlüğüne başvuruda bulunabilecek. Öğrenciler, sadece bir güzel sanatlar ve spor lisesi müdürlüğüne başvurabilecek. Başvurular 18 Haziran-20 Temmuz tarihleri arasında güzel sanatlar ve spor lisesi müdürlüklerine doğrudan ya da posta yolu ile yapılacak. 
 
Öğrenci seçimi 30 Temmuz’da başlıyor
 
Okul müdürlükleri, Sınav Giriş Belgesi düzenleyecek ve alanlara göre sınava girecek öğrenci listeleri 23-27 Temmuz tarihleri arasında okulda ve okulun internet sayfasında ilan edilecek. Öğrenci seçimi, 30 Temmuz-3 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Değerlendirme sonunda yapılacak sıralamaya göre, belirlenen kontenjan kadar asıl ve yedek listeler 3 Ağustos’a kadar okulda ve okulun internet sayfasında yayınlanacak. Öğrencilerin kesin kayıtları 6-10 tarihleri arasında yapılacak. Kesin kayıtlar sonucunda açık kontenjan bulunması durumunda yedek listeden puan sırasına göre açık kontenjan kadar kesin kayıt yaptırmaya hak kazananlar tespit edilecek. 13 Ağustos’ta okulda ve internet sayfasında duyurulacak. Yedek listeden kesin kayıt hakkı kazanan öğrencilerin kayıtları 14-17 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

Hürriyet

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme