Ortaöğretim

Bayer “Bilim Yarışması’na son başvuru 16 şubat

Bayer’in, Türkiye’deki 60. yıldönümü vesilesiyle, lise öğrencilerine yönelik düzenlediği “Bayer Liseler Arası Bilim Yarışması” için son başvuru tarihi 16 Şubat 2015. Öğrencileri fen ve bilim alanında çalışmalar yapmaya teşvik edip..

Bayer “Bilim Yarışması’na son başvuru 16 şubat

Bayer’in, Türkiye’deki 60. yıldönümü vesilesiyle, lise öğrencilerine yönelik düzenlediği “Bayer Liseler Arası Bilim Yarışması” için son başvuru tarihi 16 Şubat 2015. Öğrencileri fen ve bilim alanında çalışmalar yapmaya teşvik edip çalışmalarını yönlendirerek, bilimsel gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçlayan yarışmaya, Türkiye genelinde lise ve dengi okul öğrencileri katılabiliyor.

“Kent için Bilim” teması altında gerçekleştirilecek yarışmada öğrencilerden kent yaşamını kolaylaştıran ve vatandaşların gündelik ihtiyaçlarına çözüm sunacak projeler oluşturmaları isteniyor. Projeler; “özgünlük”, “bilimsel yöntem”, “yararlılık”, “uygulanabilirlik”, “sunum” ve “sonuç” kriterlerine göre değerlendirilecek. “Engelliler için Bilim”, “Atık Yönetimi ve Geri Dönüşüm”, “Yaşlılar için Bilim”, “Enerji Tasarrufu için Bilim” ve “Ulaşım için Bilim” gibi konu başlıklarına çözüm üreten projelerin değerlendirmeye alınacağı yarışmanın sonuçları 2 Mart 2015 tarihinde bayer.com.tr adresinde açıklanacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL