Başvurular başladı,alternatif tercihe dikkat!

Ortaöğretim
Akşam’a göre işte tüm detaylar:  – Başvurular 2 Eylül tarihine kadar devam edecek. – Okul öncesinde 20 bin, ilk ve ortaokul düzeyinde 50’şer bin, temel lise ve diğer lise ...
EMOJİLE

Akşam’a göre işte tüm detaylar: 

– Başvurular 2 Eylül tarihine kadar devam edecek.

– Okul öncesinde 20 bin, ilk ve ortaokul düzeyinde 50’şer bin, temel lise ve diğer lise düzeyinde 110 bin öğrenci teşvikten yararlanacak.

– Okul öncesi için 2 bin 680 ilkolul ve temel lise kademeleri için 3 bin 220, ortaokul ve lise için de 3 bin 750 TL yardım yapılacak.

– Öğrencinin başarısı, okuyan kardeş sayısı, anne-babanın maddi imkanları, şehit MEB personelinin yakını olma ve açıköğretim ile askeri okullarda okuyan kardeş sayısı kriter olarak değerlendirilecek.

– Ailenin toplam geliri bin lira ve altında ise ağırlığı yüzde 34 olacak, bu da 340 puan anlamına geliyor. On bin liranın üzerinde ise ağırlık yüzde 4’e düşecek.

– Başvuran velinin maaş bordrosuyla   birlikte varsa kira gelirini beyan etmesi gerekecek.

– Teşvik için okullar MEBBİS, öğrenciler ise kayıtlı bulundukları okula giderek e-okul üzerinden başvuru yapabilecek. Okulların ilanı haftalık, teşvik kazanan öğrencininki ise 3 Eylül’de açıklanacak.

– Öğrenciler 4-10 Eylül’de tercihlerini yapabilecek. Yetkililer, “15 tercih hakkınızı kullanın ya da çok alternatifli tercih yapın” diyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme