TİKA’dan Afganistan’a Türkçe ve meslek edindirme kursu

Mesleki Eğitim
Afganistan’da çeşitli alanlarda birçok projeyi hayata geçiren Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), ülkenin kuzeyindeki Mezar-ı Şerif kentinde Türkçe ve meslek ...
EMOJİLE

Afganistan’da çeşitli alanlarda birçok projeyi hayata geçiren Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), ülkenin kuzeyindeki Mezar-ı Şerif kentinde Türkçe ve meslek edindirme kursu açtı.

Kursun açılı törenine TİKA Orta Asya ve Kafkaslar Dairesinden Afganistan Masası Sorumlusu Çetin Kurtoğlu ve beraberindeki TİKA heyeti ile TİKA Mezar-ı Şerif Koordinatörü Zeki Bulduk, Koordinatör Yardımcısı Burak Kadir Kıllıoğlu, Afganistan Türkmenleri İslami Birleşik Şurası Genel Başkan Yardımcısı Abdul Samad Karim Harus, Afganistan Türkmenleri İslami Birleşik Şurası Belh İl Başkanı Aziz Sadık ve kursiyerler katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Afganistan Türkmenleri İslami Birleşik Şurası Genel Başkan Yardımcısı Harus, Türkiye’nin TİKA aracılığıyla Afganistan genelinde önemli projeler hayata geçirdiğini belirtti.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme