İstanbul’daki ücretsiz kurslar 2013

Mesleki Eğitim
İstanbullular için kurs dönemi başlıyor. İstanbul’da birçok merkez hayat boyu öğrenme kapsamında aklınıza gelebilecek hemen hemen her dalda ücretsiz kurs hizmeti sunuyor. İstanbul Büyükşehir Belediyes...
EMOJİLE

İstanbullular için kurs dönemi başlıyor. İstanbul’da birçok merkez hayat boyu öğrenme kapsamında aklınıza gelebilecek hemen hemen her dalda ücretsiz kurs hizmeti sunuyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSMEK kursları, her ilçede bulunan halk eğitim merkezi ve bazı belediyelerin bünyesinde bulunan gençlik merkezlerinde içinizdeki saklı kalmış yetenekleri keşfedebilir, bir meslek sahibi olabilir ya da öğrendiklerinizi hayata uygulayarak aile bütçenize katkıda bulunabilirsiniz. Biz de sizin için İstanbul’da ücretsiz kursları takip edebileceğiniz kurs merkezlerinin listesini oluşturduk. Haberimizden hangi merkezin hangi kursları verdiğini, kayıt tarihlerini ve iletişim adreslerini öğrenebilirsiniz.

Ayrıca kurslara katılmak isteyenlere bizden önemli bir hatırlatma; 2013-2014 eğitim öğretim dönemi için kurs kayıtları genellikle eylül ayında başlıyor. Aman takip etmeyi unutmayın!

İSTANBUL’DAKİ ÜCRETSİZ KURSLAR 2014 İÇİN TIKLAYINIZ!

İSMEK

İSMEK 2013 – 2014 eğitim öğretim dönemine önemli yeniliklerle giriyor. Halen 233 kurs merkezinde eğitim veren İSMEK branş sayısını 250 ye ulaştırdı. Yeni dönemde kayıtlar 5 Eylül yani bugün başlıyor.

İSMEK’in ücretsiz sanat ve meslek eğitimlerinden  yararlanmak isteyen İstanbulluların sadece kimlik fotokopileri ile birlikte kurslarımıza başvurması yeterli.

Spor Eğitimlerimizden yararlanmak isteyenlerin ise spor yapmalarına engelleri olmadıklarına dair rapor getirmeleri gerekiyor.

Yeni bir meslek edinmek, mesleğinde ilerlemek, öğreneceği bir sanatla yeteneğini keşfetmek ya da aile bütçesine katkıda bulunmak isteyen herkesin, ilgisine göre branş bulabileceği İSMEK’te eğitim almak isteyenlerin, bazı branşlarda kontenjanların ilk günden dolması nedeniyle kayıt yaptırmakta geç kalmamaları gerekiyor.

İSMEK, 2013 – 2014 eğitim ve öğretim döneminde, el sanatlarından bilişime, çocuk gelişiminden müziğe, giyimden yiyecek ve içecek hizmetlerine, 28 alan altındaki 250 branşta, 233 kurs merkezinde ücretsiz sanat ve meslek eğitimi verecek. Kursiyer adayları, eğitimi verilen branşlarla ilgili detaylı bilgiyi, kurs merkezlerindeki yetkililerin yanı sıra, internet sitemizde branşların tanıtıldığı linkleri açarak ve aşağıdaki Branş Rehberini indirerek alabilirler.

İSMEK 2013 – 2014 Branş Rehberi’ni indirmek için tıklayınız!

BELEDİYELERİN GENÇLİK MERKEZİ KURSLARI

1. Bayrampaşa Belediyesi Gençlik Merkezi (BAYGEM)

BAYGEM’de 2013-2014 eğitim dönemi başlıyor.  Kesin kayıtlar için aramalar başladı. Bu yüzden kurs için BAYGEM’e ön kayıt yaptırdıysanız bugünlerde telefonlarınızı açık tutmanızda fayda var. Her türlü soru ve talepleriniz için BAYGEM’e gelip Spor salonunda oluşturulan danışma birimine başvurabilirsiniz.

Bu önemli duyuruyu paylaştıktan sonra biraz da kursların içeriğinden bahsedelim. Kendini yetiştirmek, meslek edinmek,  zamanını daha yararlı kullanmak isteyen 15-35 yaş arasındaki herkes Bayrampaşa Gençlik Merkezi’nde verilen kurslardan faydalanabiliyor.

Bilgisayar işletmenliği, bilgisayarlı muhasebe, grafikerlik, web tasarım, autocad, Osmanlı Türkçesi, İngilizce, Arapça, Almanca, Rusça, Arnavutça, Boşnakça, İtalyanca, hat, tezhip, ebru, tiyatro, resim, fotoğrafçılık, eğitici annelik, kişisel gelişim, bağlama, gitar, keman, ney, ud, Türk halk müziği, Türk sanat müziği, tasavvuf musikisi, futbol, voleybol, basketbol, masa tenisi, bilardo, satranç, halk oyunları, gazetecilik, sinema TV, radyo programcılığı, ilkyardım, yazarlık gibi kurslardan faydalanabilirsiniz.

Kayıt için gerekli evraklar:

Diploma veya öğrenim belgesi fotokopisi

Nüfus cüzdanı fotokopisi

Fotoğraf (2 adet)

İkametgah

BAYGEM’de kurs kayıtları için süreç şöyle işliyor: BAYGEM internet sitesinden istediğiniz her zaman istediğiniz kursa ön kayıt yaptırabiliyorsunuz. Ön kayıt işlemi bittikten sonra sıranız geldiğinde BAYGEM tarafından telefon ile aranıp kursa çağrılıyorsunuz.

Ayrıca bir not BAYGEM kurslarına devam edip başarılı olan kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı’nca onaylı sertifika veriliyor.

Tel: 212 567 80 53

Adres: İsmetpaşa mah. Nadir Tümer sok. No: 1 Bayrampaşa

Kurslara ön kayıt yapmak için tıklayın! 

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak ve duyuruları takip etmek için tıklayın! 

2. Üsküdar Belediyesi Gençlik Merkezi

Üsküdar Belediyesi Gençlik Merkezi’nin eylül dönemi için kurs kayıtları başladı.

Üsküdar Belediyesi Gençlik Merkezi resim, karikatür, hat, ebru, gitar, ney, bağlama, keman fotoğraf, sinema, tiyatro, halk oyunları, atölyelerinin yanı sıra çevre, bilim, robot, astronomi kulübü gibi kulüpler bulunuyor. Ayrıca bilişim alanıda web tasarım, photoshop, grafik, yazılım atölyeleri hizmet veriyor.

Spor alanındaki fitness, pilates, step-aerobik, karate-do, judo, bilardo, satranç, izcilik gibi klüplerin yanı sıra dil, düşünce, edebiyat ve tarih kulüpleri gençlerin gelişimine katkıda bulunmak için faaliyet gösteriyor.

Tel: 216 557 71 98

Adres: Burhaniye Mah. Genç Osman Sk. No:13 P.K. 34676 Üsküdar / İstanbul

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak ve duyuruları takip etmek için tıklayın!

3. Arnavutköy Belediyesi Gençlik Merkezi

2011 yılında kurulan ARGEM’de (Arnavutköy Gençlik Eğitim Merkezi) Arnavutköylü gençlerin kişisel gelişimlerine katkı sağlamak için ücretsiz kurslar düzenliyor.

ARGEM’de okul derslerinin  yanı sıra resim, müzik, tiyatro gibi sanat dallarının eğitimleri de verilmektedir.

Tel: 212 597 09 91

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak ve duyuruları takip etmek için tıklayın! 

4. Gaziosmanpaşa Gençlik Merkezi

Kurs kayıtları Gaziosmanpaşa Gençlik Merkezi ve Bilgi Evi’nde yapılıyor.

Eğitim alanında açtığı kurslarla gençlere hobi ve meslek alanında önemli katkılar sağlayan Gaziosmanpaşa Belediyesi, bünyesinde kurulu Gençlik Merkezi ve Bilgi Evi’ne gelen istekleri dikkate alarak verdiği kurs sayısını geçtiğimiz yıl 10’a çıkartmıştı. Gençlik Merkezi ve Bilgi Evi’ndeki kurslar SBS, İngilizce, Tiyatro, Satranç, Resim, Gitar, Bağlama, Keman, Ney ve Fotoğrafçılık alanlarında verilecek.

Kurslardan yararlanmak isteyenler Gaziosmanpaşa Belediyesi Gençlik Merkezi ve Bilgi Evi’ne başvurabilir veya 0212 453 54 69 ile 0212 564 63 12 numaralı telefonlardan bilgi alabilirler.

Belediyelerin Verdiği Ücretsiz Kurslar

1. Avcılar Belediyesi

Barış Manço Kültür Merkezi kurslarında her dönem 4 bin öğrendi eğitim almakla birlikte, tiyatro, halk oyunları, resim, heykel, müzik, bağlama, çini boyama, bale, modern dans, Türk halk müziği ve Türk sanat müziğinin yanı sına keman ve gitar eğitimleri de veriliyor.

Ayrıca haftanın 5 günü çocuk grupları için İngilizce eğitim veriliyor. Kurslar hakkında ayrıntılı bilgi almak için 212 509 90 55 no’lu telefonu arayabilirsiniz.

2. Bağcılar Belediyesi

Bağcılar Belediyesi Bilgi Evleri için yeni dönem kayıtları 2 Eylül’de başladı. İlköğretim çağında bulunan 3, 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri için; sabah ve öğleden sonra olmak üzere beş ana ders, branş öğretmenleri tarafından veriliyor. Ayrıca öğrencilerin burada günlük ödevlerini, dönem ödevlerini, yıllık ödevlerini ve projelerini bilgisayar ortamında hazırlayabilme imkânı sağlanıyor.

Bağcılar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Bilgi Evleri, Ocak 2008’de Kazım Karabekir Bilgi Evi ile hizmet veriyor. Açıldığı yılın sonunda iki Bilgi Evi daha açılarak sayısı üçe, 2010 yılında dörde ve 2011 yılı sonunda üç Bilgi Evi daha açılarak bu sayı yediye ulaşmıştır.

Bağcılar Belediyesi Bilgi Evlerinde Türkçe, Matematik, Tarih gibi derslerin yanı sıra halk oyunları, masa tenisi, satranç, gitar, bağlama, badminton, diksiyon gibi çok farklı alanlarda dersler veriliyor.

Tel: 212 445 68 90

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak ve duyuruları takip etmek için tıklayınız! 

3. Başakşehir Belediyesi Bilgi Evleri

Başakşehir Belediyesi, çocukların kültürel anlamda gelişimini sağlayan, sosyal kazanımlarını, özgüvenlerini yükselten, donanımlarını çoğaltarak hayata daha güçlü başlamalarına olanak sağlayan ilçe genelinde mevcut Bilgievleri’nin sayısını hızla artırıyor. Güvercintepe, Necdet Yıldırım, Cemil Meriç, Cevdet Kılıçlar, Şahintepe, Akif İnan Bilgievleri ile öğrencilerin teknolojinin tüm nimetlerinden yararlanarak kendilerine geliştirebilmelerine imkan sağlanıyor.

8-14 yaş çocuk ve gençlere yönelik faaliyetlerde bulunan bilgi evlerinden öğrencilerin bilgievinden istifade edebilmeleri için üye olmaları gerekmektedir. Bilgievinde müzik kursu, bilgievi korosu, bilgisayar, tiyatro, ebru ve resim kurslarının yanı sıra gezi, okuma, satranç ve izcilik kulübü gibi kulüpler faaliyetlerini sürdürüyor.

Üyelik için istenen belgeler şöyle:

• Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

•Öğrenci Belgesi

• Velisinden Muvafakatname (Kayıt Formu)

• 2 Adet Vesikalık Fotoğraf

Tel: 212 487 11 44

Bilgi Evleri hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın!

4. Beşiktaş Belediyesi

Beşiktaş Belediyesi, Beşiktaş Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle ücretsiz olarak 40’a yakın branşta el emeğini değerlendirme ve meslek edindirme kursları sunuyor. Başvuru için ön kayıtlar 3 Eylül – 18 Eylül tarihleri arasında Levent Hizmet Binası’ndan yapılacak.

Yabancı dilden el sanatları kurslarına, müzik ve gösteri sanatı kurslarından kişisel gelişim ve eğitim kurslarına, bilişim teknolojilerinden grafik ve fotoğrafçılık kurslarına kadar pek çok farklı alanda kendinizi yetiştirmek, geliştirmek ve bu kursların sonunda yeni bir mesleki beceri edinmek mümkün. Kurs programını başarı ile tamamlayan katılımcılara, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı eğitim sertifikaları veriliyor.

Başvuru Kriterleri  

1-Başvuru T.C. kimlik numaralı kimlik fotokopisi ile yapılmalıdır. Sadece kursa katılacak kursiyerin T.C. kimlik no’su ile işlem yapılabilir.

2-Beşiktaş ilçe sınırlarında ikamet eden kursiyerlerin başvuruları önceliklidir.

3-Kursiyer kayıt formunun iletişimi sağlamak için eksiksiz doldurulması gerekmektedir. Kayıtta iletişim kurulabilmesi için sabit telefon ve cep telefon numaraları mutlaka alınmalıdır.

4-Her kursiyer en fazla 2 branşa kayıt yaptırabilir.

5-Step-Aerobik ve Modern Danslar kursuna başvuran kursiyerlerimizin sağlık raporu getirmeleri gerekmektedir.

6-Başvuru yapan kursiyer daha önce seçtiği branşa 2 kez katıldığı takdirde tekrar kayıt yaptıramaz.

7-Kurs kontenjanı ön kayıt tarihi önceliğine göre belirlenecektir.

8-Yabancı dil kursları ve web tasarımı kursları için kayıt sırasında düzey yeterlilik bilgisi verilmelidir.

9-Drama kursu haricinde başvuru sahibinin 18 yaş veya üzeri olması gerekmektedir.

10-Beşiktaş Belediyesi’nin kurs programında değişiklik yapma hakkı saklıdır.

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak ve duyuruları takip etmek için tıklayınız! 

5. Büyükçekmece Belediyesi

Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisi Meslek Edindirme Kursları 2007’den beri açtığı EYOP, İngilizce, Almanca, muhasebe, diksiyon, saç bakım ve yapımı, bilgisayar okur yazarlığı ve bilgisayar kullanımı kursları ile işsizliğin önüne geçmeyi amaçlıyor. Ayrıca Değirmen Park Sanat Merkezinde açtığı boncuk nakışı, takı tasarım, ahşap boyama, kumaş üzerine ebru, kurdela nakışı, ahşap üzerine rölyef, biçki-dikiş, iğne oyası, tek kırma, nikah şekeri, mefruşat kurslarıyla  da özellikle ev hanımlarının boş zamanlarını değerlendirmeyi ve aynı zamanda ev ekonomilerine de katkıda bulma amacını taşıyor.

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak ve duyuruları takip etmek için tıklayınız!

6. Eyüp Belediyesi Bilgi Evleri

Eyüp Belediyesi, ilçedeki gençlerin eğitim ve öğrenimi için bilgi evlerinin sayısını artırıyor… Nişanca, Düğmeciler ve Alibeyköy mahallelerindeki bilgi evlerinde gençler, hem sınavlara hazırlanıyor hem de bilgi ve yeteneklerini geliştirici etüd çalışmalarına katılıyor.

Düğmeciler Bilgi Evi: Düğmeciler Mahallesi Düğmeciler Cad. No:61 Telefon: 6744809 -05304976213

Alibeyköy Bilgi Evi: Merkez Mahallesi Namık Kemal Cad. No:93 Telefon:6278094 – 05304976223

Nişanca Bilgi Evi: Nişanca Mahallesi Nimet Sok. No:4 Kat:2 Telefon: 6137314 – 05309670079

Kemerburgaz Bilgi Evi: Mithatpaşa Mahallesi İstanbul Cad. No:49 360 09 11 – 0530 142 59 06

Başvuru İçin Gerekli Evraklar

İkametgâh

Öğrenci Belgesi

2 Adet Fotoğraf

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak ve duyuruları takip etmek için tıklayınız! 

6. Esenler Belediyesi

Esenler Belediyesi, Esenler’de gençlerimizin iş veya okul saatleri dışında zamanlarını kaliteli bir biçimde değerlendirebilecekleri nezih bir ortama ihtiyaçlarından hareketle Esenler Gençlik ve Bilgi Evi (ESGEV) projesini hayata geçirildi.

ESGEV’lerde öğrenciler uzman öğretmenler nezaretinde derslerini yaptıkları gibi internet kulübü, sinema kulübü, edebiyat kulübü, satranç kulübü, müzik kulübü, gezi kulübü gibi çeşitli kulüpler bünyesinde sosyal ve kültürel aktivitelere de katılabiliyorlar.

ESGEV’lerde sinema salonu, kafeterya, kütüphane ve sanat atölyesi de yer alıyor.

Turgut Reis Gençlik ve Bilgi Evi programı için tıklayınız! 

Çiftehavuzlar Gençlik ve Bilgi Evi programı için tıklayınız! 

7. Fatih Belediyesi 

Fatih Belediyesi El Sanatları ve Meslek Edindirme Kursları, Fatihli yetişkinlerin eğitim ihtiyacını karşılamak amacıyla, 6 eğitim biriminde, 11 ana dal, 27 farklı branşta, 17 usta eğitici ile hizmet veriyor.

Mesleğe yönelik el sanatlarından, resim-müzik gibi hobi branşlarına, yabancı dilden, çocuk gelişimine kadar pek çok farklı alanda eğitim verilen kurslar, her yıl Ekim-Haziran döneminde eğitim yapmakta ve eğitim dönemi sonunda sertifika vererek, öğrencilerini mezun ediyor.

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız! 

Ayrıca meslek edindirme kurslarının yanı sıra Fatih Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren bilgi evleri ile İlköğretim ve lise çağındaki gençlere kütüphaneye gitme ve kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı hedefliyor. Bu bilgi evleri geleneksel kütüphanecilik anlayışının dışında, bilgisayar, internet ve kitapların bir arada olduğu, okul derslerine ve SBS’ye hazırlık kursları ile çocuklarımızın eğitimini destekleyen, farklı seminer ve yarışmaların düzenlendiği, çocuklarımızın sosyal gelişimini sağlayan, çağdaş bilgi ve teknoloji merkezidir.

Bilgi Evlerinden yararlanmak için…

Bilgi evlerinden yararlanmak için Bilgi Evine üye olmak gerekmektedir. Üyelik ücretsizdir.

Kimler üye olabilir?

Bilgi Evleri’ne Fatih’te oturan veya Fatih’teki okullarda öğrenim gören her örgün ilköğretim öğrencisi üye olabilir. Bu şartlara uymayan ilköğretim öğrencileri misafir öğrenci olarak kabul edilir ve Bilgi Evleri’nden, Bilgi Evi Komisyonu’nun tespit edeceği sınırlar çerçevesinde yararlanır.

Nasıl üye olunur?

Bilgi Evi’ne üye olmak için 3 adet vesikalık fotoğraf, kimlik fotokopisi ve veli tarafından üyelik formunun doldurulması gerekiyor.

Fatih Belediyesi Bilgi Evleri hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız! 

8. Güngören Belediyesi Bilgi Evleri

Güngören Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Bilgi Evleri, Kasım 2005’te hizmet vermeye başlamıştır. Açıldığı yıl sayısı 2 olan Bilgi Evleri , 2007’de açılan 2 yeni Bilgi Evi ile 4’e çıkmış, 2008’de de 2 yeni Bilgi Evi daha açılarak sayısını 6’ya çıkarmıştır. Bilgi Evleri’nin sunduğu hizmetlerden ilçemizdeki bütün ilköğretim öğrencilerinin yararlanabilmesi için “Her Mahalleye Bir Bilgi Evi”projesi kapsamında bu sayının 11’e çıkarılması için çalışmalar yapılmaktadır.

Tel: 212 433 38 60

Bilgi Evleri hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın! 

9. Küçükçekmece Belediyesi

Küçükçekmece Belediyesi Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi Geleneksel Sanatlar Akademisi on dört ayrı dalda vereceği dersler ile eğitime başlıyor. Kendi alanında ustalaşmış isimlerin, geleneksel sanata gönül vermiş öğrencilerle buluşacağı akademi süresince Küçükçekmece Belediyesi’nde hummalı bir sanat çalışması yürütülecek. Eğitime katılacak kişiler bu çalışma sayesinde usta isimlerle biraraya gelme fırsatını yakalayacaklar.

Akademide Hat, Tezhip, Minyatür, Ebru, Cilt, Çini, Katı’, Kalemişi, Bilimsel Bitki İllüstrasyonu, Kağıt Restorasyonu, Temel Sanat Eğitimi, Kaligrafi, Osmanlıca, Arapça dersleri verilecek. Bu dersleri verecek Usta isimler ise şöyle;

Hat sanatında Davud BEKTAŞ, Tezhip ve Kalemişi sanatında Semih İRTEŞ, Minyatür sanatında Taner ALAKUŞ, Ebru sanatında Alparslan BABAOĞLU, Cilt sanatında İslam SEÇEN, Katı‘ sanatında Dürdane ÜNVER, Çini sanatında Latife AKTAN ÖZEL ve Osmanlıca dersinde Nevzat KAYA.

Nasıl başvururum? 

Küçükçekmece Belediyesi Geleneksel Sanatlar Akademisi için, 08 Eylül 2013 tarihine kadar SKSM, CKSM, HKSM Kültür merkezlerinde başvuruları kabul edecek daha sonra öğrencilerini bir sınav ve bir mülakat ile tespit edecek.  Mülakatta başarı elde eden sanatçı adayları ustaları ile bir araya gelerek, kaliteli ve akademik bir ortamda eğitim alma hakkını kazanacaklar. Akademi ile ilgili sorularınızın cevaplarını 0212 411 08 85 telefon numarasından öğrenebilirsiniz.

10. Sarıyer Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezleri

İlçedeki genç nüfusun kültürel ve sosyal gelişimlerine destek olmak, günümüz bilgi çağında bölge halkının kütüphane ve internet kullanımı gibi bilgiye ulaşma ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla açılmıştır. SAGEM’de uzman eğitmenler eşliğinde, 7-14 yaş grubu öğrencilere Matematik, Türkçe, Sosyal, Bilgisayar ve İngilizce etüt dersleri verilmektedir. Ayrıca Satranç ve Sinema Kulüpleri ile öğrencilere sosyal ortam yaratılmaya çalışılıyor.

Ayrıca Sarıyer Belediyesi Kültür Merkezi tarafından düzenlenen kurdela nakışı, piyano, gitar, keman, step, Latin dansları, Türk halk oyunları, iğne oyası, resim, takı tasarımı, ahşap boyama gibi birçok dalda kurs veriliyor.

Başvuru ve ayrıntılı bilgiyi 444 1 722 numaralı telefondan öğrenebilirsiniz.

Tel: 212 242 86 26

Sarıyer Belediyesi’nin kursları hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız!

Sariyer Gençlik Eğitim Merkezi hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız! 

11. Zeytinburnu Belediyesi

Zeytinburnu Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Aile Eğitim ve Danışmanlık Biriminde kadın-erkek, çocuk-yetişkin, bireyin kişisel, sosyal ve duygusal gelişimine katkıda bulunmak amacıyla yasam boyu eğitim programları uyguluyor.

Düzenlenen eğitim programlarında, kadın sağlığı eğitimi, annelik eğitimi, ergen-akran eğitimi, değerler eğitimi, Türkçe okuma-yazma kursları, pratik bilgiler kursu, işaret dili, evlilik okulu ve gebelik eğitimi veriliyor.

Belirli kontenjanları bulunan eğitimler için kayıtlar devam ediyor.

Eğitim programları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız! 

Ayrıca Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri ile de hizmet vermeye devam ediyor. Mahallelerde özellikle 8-18 yaş grubuna bilgiye ulaşma, kendini geliştirme ve boş zamanlarını değerlendirme imkânı sağlamak, bilgisayar ve internete ulaşma fırsatı olmayan çocuklara bu imkânı vermek, şehir merkezlerinde bulunan kütüphanelere ulaşma zorluğunu bilgi evleri aracılığı ile aşarak kitap okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak, ders çalışma ortamları müsait olmayan çocuklara çalışma ortamı sağlamak, kültürel ve sosyal hayatın gelişmesine yardımcı olmak, çocuklara bu doğrultuda rehberlik etmek ve onları yönlendirmek amacını taşıyor.

Bilgi evleri konusunda ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız! 

12. Çekmeköy Belediyesi 

Çekmeköy Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren bilgi evleri sayesinde haftanın 6 günü her yaştan çocuk, derslerine yardımcı olabilmek adına verilen hizmetlerden ve kurslardan yararlanıyor. Ömer Akyüz, Fatih, Yunus Emre, Alemdağ ve Ömerli Bilgi Evlerinde verilen hizmetlerden yararlanabilmek için nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 adet vesikalık resim ve üye kayıt formu ile başvurmak gerekiyor.

Ders ve kursların yanı sırı Fatih Bilgi Evi’nde nakış kursu, manikür, pedikür, takı tasarım, keman, İngilizce ve matematik kursları da veriliyor.

Bilgi Evlerinden hangisinin size daha yakın olduğunu öğrenebilmek için tıklayın!

0216 622 75 34

13. Sultanbeyli Belediyesi 

Sultanbeyli Belediyesi el sanatları, kültür-sanat, yabancı dil ve meslek kursları veriyor. Ayrıca bunlardan başka Ahşap El Sanatları, Fotoğrafçılık, Osmanlıca, İngilizce, Yazarlık, Karikatür kursları açılacak.

Sultanbeyli Belediyesi Kursları; Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi, Sultanbeyli Belediyesi ve Sultanbeyli El Sanatları Merkezi’nde yapılacak.

Tel: 216 564 13 00

14. Tuzla Belediyesi

Tuzla Belediyesi’nin kültür etkinlikleri kapsamında düzenlediği Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, Çocuk Korosu ve Halk Oyunları Topluluğu kursları için kayıtlar başladı. Tamamen ücretsiz olan kurslarda, Çocuk Korosu dışında yaş sınırı bulunmamakta. Çocuk korosuna ilköğretim çağındaki çocuklar katılabilmekte. Kurslara katılacak kursiyerler için Tuzla içerisine ücretsiz servis imkanı da sağlanıyor.

Tuzla Belediyesi tarafından düzenlenen kurslarda Türk Halk Müziği kursunu TRT Sanatçısı Mustafa Arı, Türk Sanat Müziği ve Çocuk Korosu kurslarını ise TRT Sanatçısı Seda Gökkadar Kolay verecek. 7 Bölgemizden yöresel halk oyunlarının çalışıldığı Halk Oyunları Topluluğu kurslarını ise, yine alanında uzman eğitmenler verecek. Kurslar hakkında detaylı bilgi almak veya kayıt yaptırmak için Tuzla Belediyesi Beyaz Masa’ya müracaat edilmesi gerekiyor.

15. Ümraniye Belediyesi

Ümraniye Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarında, 18 yaş ve üstü ev hanımlarına ücretsiz olarak eğitim veriliyor. Kültür merkezlerinde devam eden eğitimler ahşap rölyef, bilgisayar, çocuk gelişim eğitimi ve psikolojisi, ebru, el sanatları, giyim, el nakışı, mefruşat, , modelistlik, resim, takı aksesuar, tezhip, web tasarım, yabancı dil, hasta ve yaşlı bakımı, desinatörlük, kurdele nakışı, cam süsleme, feretiko, dekoratif ev aksesuarları, temel bilgisayar okur yazarlığı, okuma-yazma ve kumaş boyama olmak üzere 23 branşta yapılıyor.

Kurslar hakkında detaylı bilgi için tıklayın! 

HALK EĞİTİM MERKEZLERİ KURSLARI

İstanbul’da halkın yaşam kalitesini yükseltmek için yaşam boyu öğrenme bakış açısıyla toplumun öğrenme, iş ve yaşam becerilerini geliştirmek, iş dünyasına kalfa ve ustaların geliştirmesini sağlamak amacıyla halk eğitim merkezleri iş başında. İstanbul’un 39 ilçesinde 41 halk eğitim merkezinde toplumun her seviye ve kesimindeki kadın-erkek, genç-yaşlı (15-70 yaş), okumuş-okumamış, belli bir mesleği olan ya da olmayan herkes bu eğitimlerden yararlanabilir.

Halk eğitim merkezlerinde okuma yazma kurslarından yabancı dil kurslarına;  diksiyondan halk oyunlarına; modelistlik kurslarından bilgisayarlı muhasebe kurslarına kadar birçok alanda kurslar verilmeye devam ediyor.

İstanbul Avrupa Yakası’ndaki halk eğitim merkezleri

1. Arnavutköy Halk Eğitim Merkezi

Arnavutköy Halk Eğitim Merkezi’nde basketbol, tenis, güreş, voleybol, futbol, halk oyunları, kadın üst giysileri dikimi, makine nakışı, bilgisayar kullanımı, çeyiz ürünleri hazırlama, dekoratif ev aksesuarları hazırlama, katin ve açık alan işletmeciliği, el nakışları, kalorifer ateşçiliği, doğal gaz kalorifer ateşçiliği, pratik İngilizce, Osmanlı Türkçesi, Türk sanat müziği öğretimi, keman, okuma-yazma, gitar, arıcılık ve kuaförlük gibi dallarda kurs veriliyor.

Kurslara kayıt hafta içi hergün kurs merkezlerine başvurabilirsiniz. Kurslar eylül, şubat ve yaz döneminde temmuz ayı olmak üzere açılabiliyor. Kursa kayıt olmak için kimlik fotokopisi, öğrenim belgesi fotokopisi ve merkezden temin edilecek başvuru formu gerekli.

Tel: 212 597 85 76

Adres: Yunus Emre Mahallesi Necip Fazıl Caddesi Numara:190 (Ayazma i. ö. o. En Üst Kat) Arnavutköy

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak ve duyuruları takip etmek için tıklayın! 

2. Avcılar Halk Eğitim Merkezi

Avcılar Halk Eğitim Merkezi’nde 2013-2014 Eğitim-Öğretim döneminde açılması planlanan kurslar şöyle; Almanca, Arapça, İngilizce, Rusça, İspanyolca, Osmanlıca Türkçesi, diksiyon, bilgisayar işletmenliği, autocad, grafik animasyon, web tasarım, ön muhasebe, bilgisayar destekli muhasebe, ahşap boyama, ahşap hediyelik eşya, ahşap yakma, aile eğitimi, çocuk bakım elemanı, aşçılık, pasta yapımı, okuma yazma, ebru, hat, heykel, iğne oyası, keçe yapımı, kırk yama, takı tasarımı, nakış, bale, dans, resim, bağlama, gitar, tiyatro, Türk sanat müziği, halk oyunları, kuaförlük, cilt bakımı, emlak komisyonculuğu, buz pateni, satranç, modelistlik, aerobik.

Tel: 212 509 56 40

Adres: Ambarlı mah. Lojman  sok. Cumhuriyet cad. Avcılar

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak ve duyuruları takip etmek için tıklayın! 

3. Bağcılar Halk Eğitim Merkezi

Bağcılar Halk Merkezi’nde okuma yazmadan enstrüman kurslarına, diksiyondan Türk halk oyunlarına kadar birçok kurs veriliyor. Kursa kayıt olmak için merkeze bizzat başvuru yapmanız gerekiyor.

Tel: 0 (212) 461 06 00

Adres: Sancaktepe Mah. 3/2 Sk. No:15

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak ve duyuruları takip etmek için tıklayın! 

4. Bahçelievler Halk Eğitim Merkezi

Bahçelievler Halk Eğitim Merkezi’nde bilgisayar destekli muhasebe, bilgisayar işletmenliği ve step-aerobit kursları için kurs kayıtları devam ediyor.  2013-2014 eğitim dönemi için ise açılması planlanan kurslar şu şekilde: Aşçı çırağı, kuaförlük, giyim üretim teknolojisi, yabancı dil, aile eğitim, Türk halk oyunları, cam seramik, el sanatları…

Kurslara yılın 12 ayı ön kayıt yaptırabilirsiniz. Kurslara kayıt olmak için ön kayıt formunu buraya tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Kurslara başvurmak için; “Kurs Başvurusu” butonuna tıklayıp “Kurs Önkayıt Başvuru Formunu” bilgisayarınıza indirip, doldurunuz. Formu e- amail adresimize bahcelievlerhem2010@gmail.com  gönderiniz.

Yeteri kadar başvuru olduğunda (En az 12) ve Kurs açılma aşamasına geldiğinde size telefonla haber veriliyor. Birden fazla kursa başvurmak isterseniz her kurs için ayrı bir form doldurup göndermeniz gerekiyor.

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak ve duyuruları takip etmek için tıklayınız!

5. Bakırköy Halk Eğitim Merkezi

2013-2014 Eğitim-Öğretim yılı kurs kayıtları başladı. Bakırköy Halk Eğitim Merkezi bilgisayar işletmenliği, web tasarım, grafik tasarım, emlak danışmanlığı, saç bakımı, cilt bakımı, estetisyenlik, masörlük, resim, ebru, ahşah rölyef, ahşap boyama, diksiyon, radyo televizyon spikerliği, fotoğrafçılık, baba destek programı, aşçılık, bale, arıcılık ve dil kursları gibi kurslar veriliyor. Kurs başvurularını Bakırköy Merkez Binası ve Yeşilköy Hizmet Binası’nda yapabilirsiniz.

Tel : 0212 660 20 38

Kartaltepe Mah. General Şükrü Kanatlı Cad. No : 3 Bakırköy / İSTANBUL

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak ve duyuruları takip etmek için tıklayın! 

6. Başakşehir Halk Eğitim Merkezi

Başakşehir Halk Eğitim Merkezi kursları bünyesinde yaklaşık olarak 90 tane Mesleki ve Teknik,110 Genel Kurs, 80 Okuma-Yazma kursu toplam 280 kurs açılıyor. Kurslar hakkında detaylı bilgiyi kurs merkezlerini arayıp ya da internet sitesinden bilgi alabilirsiniz.

Telefon: (212) 488  41 47

Adres: 5.Etap. Akşemsettin İlköğretim Okulu B-Blok. Kat:2 Başakşehir

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak ve duyuruları takip etmek için tıklayın! 

7. Bayrampaşa Halk Eğitim Merkezi

Bayrampaşa Halk Eğitim Merkezi’nde İngilizce, Arapça, arı yetiştiriciliği, biçki-dikiş, ev mefruşatı, el sanatları, kuaförlük, modelistlik, stilistlik, aşçılık, makine nakışı, cilt bakımı, makyaj, bağlama, halk oyunları, hat, ebru, tezhip, masa tenisi, satranç, doğalgaz kalorifer ateşçiliği, anne çocuk eğitimi ve okuma-yazma kursları veriliyor.

Tel: 0 212 535 03 33

Adres: Cevatpaşa Mahallesi Millet Caddesi No: 66 Bayrampaşa

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak ve duyuruları takip etmek için tıklayın! 

8. Beşiktaş Halk Eğitim Merkezi

Beşiktaş Halk Eğitim Merkezi’nde kurs kayıtları başladı. Bilişim, el sanatları, gösteri sanatları, güzellik ve saç bakımı, müzik ve resim kursu, seramik ve cam teknolojisi dallarında verilen kurslara kayıt olmak için internet sitesi üzerinde ya da merkezlere yapılacak şahsen başvurular ile yapılmaktadır.

Kursa başlamak için gerekli belgeler:

1- Başvuru Formu (İnternet sitesi ya da merkeze giderek doldurulabilir.)

2- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

3- Spor Branşları, Dans ve Halk Oyunları Kursları için Hükümet Tabipliğinden Sağlık Raporu (Sağlık Ocaklarından olabilir.)

4- 2 adet Vesikalık Fotoğraf

Beşiktaş Halk Eğitim Merkezi’ne sadece kursiyer olarak değil, usta öğretici olarak görev yapmak için de başvuruda bulunabilirsiniz.

Tel: (0212) 260 31 30

Adres: Barbaros Bulvarı, Dikilitaş Yeniyol Leylak Sokak, No:10

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak ve duyuruları takip etmek için tıklayın! 

9. Beylikdüzü Halk Eğitim Merkezi

Beylikdüzü Halk Eğitim Merkezi’nde  açılan kurslar şöyle;

Gitar, keman, piyano, bağlama, Türk halk müziği, Türk sanat müziği, halk oyunları, modern danslar, uygulamalı tiyatro, dekoratif ahşap sanatı, ebru, misinalı takı yapımı, şiş örücülüğü, geleneksel el nakışları, iğne oyası, tel kırma, ev tekstili, kurdele nakışı, makine nakışı, modelist yardımcılığı, kadın giysileri dikimi, bilgisayar, fotoğrafçılık, cilt bakımı, kuaförlük, resim, gravür, İngilizce, Arapça, hasta ve yaşlı refakatçisi, direksiyon eğitimi öğreticiliği, motorlu taşıt sürücüleri sınav sorumlusu, emlak danışmanlığı, diksiyon, arı yetiştiriciliği

Tel: 212 873 07 25

Adres: Ali Talip Özdemir Caddesi Cumhuriyet Mah. Çağlayan Sokak Beylikdüzü/İSTANBUL

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak ve duyuruları takip etmek için tıklayın! 

10. Beyoğlu Halk Eğitim Merkezi

Beyoğlu Halk Eğitim Merkezi bilgisayardan fotoğrafçılığa, emlakçılıktan keçe yapımına kadar toplam 82 branşta kurs açılıyor. Kurslara katılmak isteyenler, nüfus cüzdanı fotokopisi ve öğrenim belgesi ile Beyoğlu Halk Eğitim Merkezi’ne gidip müracaat ederek ön kayıt yaptırabilirler.

Tel: 0 212 237 87 51

Adres: İstiklal Caddesi Katip Mustafa Çelebi Mah. Tel Sk. No:19 Büyükparmakkapı/ Beyoğlu İSTANBUL

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak ve duyuruları takip etmek için tıklayın! 

11. Büyükçekmece Halk Eğitim Merkezi

Büyükçekmece Halk Eğitim Merkezi kursları için telefonla bilgi alabilirsiniz.

Tel: 212 882 23 54 – 883 71 43

Adres: 19 Mayıs Mahallesi. 19 Mayıs İlköğretim Okulu. Askerlik Şubesi Yanı. Büyükçekmece – İSTANBUL

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak ve duyuruları takip etmek için tıklayın!

12. Çatalca Halk Eğitim Merkezi

Çatalca Halk Eğitim Merkezi’nde bilgisayar, el sanatları, güzellik bakımı gibi kursların yanı sıra arıcılık, modern tarım ve hayvancılık, kurban kesim elemanı yetiştirme kursu ve model uçak yapımı kursu da verilmektedir.

Kursa merkeze giderek kayıt yaptırabilirsiniz. Ayrıca kursa kayıt için gerekli belgeler: Başvuru formu, nüfus cüzdanı ve öğrenim belgesi

Kurslara kayıt olmak için yılın oniki ayında halk eğitimi merkezlerine başvuru yapılabilir. Özelliklerinden dolayı bazı kurslar için sadece bazı dönemlerde kayıt açılabilir. Bu durum da merkez yönetimince iletişim araçları yoluyla duyurulur.

Telefon : 0212 789 10 46

Adres : Cumhuriyet Meydanı No:1 ÇATALCA İSTANBUL

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak ve duyuruları takip etmek için tıklayın! 

13. Eminönü Halk Eğitim Merkezi

Merkezde bilgisayar işletmenliği, web tasarımı, bilgisayarlı muhasebe, kalorifer ateşçiliği, doğalgaz ateşçiliği, el sanatları, el nakışı, ev mefruşatı, bayan kuaförlük, kırk yama, porselen boyama, turistik eşya yapımı, İngilizce, İspanyolca, Osmanlıca, uygulamalı tiyatro, diksiyon, anne ve çocuk eğitimi ve okuma yazma kursları veriliyor.

Kurslara online ön kayıt yaptırmak için tıklayın! 

Tel: 212 511 29 33

Adres: Bab-ı Ali cad. No:37 Cağaloğlu Fatih

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak ve duyuruları takip etmek için tıklayın! 

14. Esenler Halk Eğitim Merkezi

Esenler Halk Eğitimi Merkezi kursları için kayıtlar başladı. Kurslara kayıt yaptırmak için bizzat kurs merkezine gidip kayıt yaptırmanız gerekiyor. İnternet ya da Mail yolu ile başvuru kabul edilmiyor.

Okuma-yazma, meslek ve kültürel kurslar veren Esenler Halk Eğitim Merkezi’ne usta öğretici olarak da başvuru yapabilirsiniz.

Tel: 212 568 15 09

Adres: Menderes mah. 328. Sok. No:6 Esenler

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak ve duyuruları takip etmek için tıklayın! 

15. Esenyurt Halk Eğitim Merkezi

Esenyurt Halk Eğitim Merkezi’nde diksiyon, çağrı merkezi elemanı, makina nakışı, gitar, halk oyunları, bağlama, resim, İngilizce, kick-Box, takı tasarımı, tiyatro, fotoğrafçılık, modelistlik, grafik ve animasyon, bilgisayar İşletmenliği, web tasarım, muhasebe, aşçılık, doğalgaz tesisatçılığı, emlak danışmanlığı, çocuk gelişimi, bayan kuaförlüğü, halı-kilim dokuma, ahşap boyama ve giyim teknolojileri kursları gibi kurslar veriliyor.

Esenyurt Halk Eğitim Merkezi’nde usta öğretici olarak çalışmak isteyenler CV’lerini esenyurthem@hotmail.com adresine gönderebilirler.

Telefon: 212 699 80 00

Adres: İnönü Mahallesi. 410 Sokak. No:61 Esenyurt – İSTANBUL

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak ve duyuruları takip etmek için tıklayın! 

16. Eyüp Halk Eğitim Merkezi

Eyüp Halk Eğitim Merkezi’nde okuma yazma ve mesleki kursların yanı sıra kültürel kurslar da veriliyor.

Eyüp Halk Eğitim Merkezi kurslarına online kurs başvurusu yapmak için tıklayın! 

Telefon : 0 212 567 63 61

Topçular Mahallesi Rami Kışla Caddesi No:50 Topçular / Eyüp

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak ve duyuruları takip etmek için tıklayın! 

17. Fatih Halk Eğitim Merkezi

Fatih Halk Eğitim Merkezi verilen kurslar şöyle; bilgisayar, ön muhasebe grafik animasyon, web tasarım, İngilizce, Arapça, Almanca, Rusça, Osmanlı Türkçesi, Kur’an-ı Kerim ve tecvitli okuma, diksiyon, okuma yazma, aşçılık, pasta yapımı, saç bakımı, çocuk bakımı, yaşlı refakatçısı, yağlı boya resim, fotoğraf çekimi, ebru, ahşap boyama, mefruşat, el nakışları, takı ve bağlama.

Telefon: 0 212 523 29 48

Adres: Derviş Ali Mah. Salmatomruk Cad. Kasap Sk. No:3 Edirnekapı Fatih

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak ve duyuruları takip etmek için tıklayın! 

18. Gaziosmanpaşa Halk Eğitim Merkezi

Gaziosmanpaşa Halk Eğitim Merkezi tarafından bu yıl açılacak kurslar: Bilgisayar operatörlüğü (işletmenliği), İngilizce, bilgisayarlı muhasebe, tezhib, biçki-dikiş, el sanatları, kuaförlük, modelistlik, stilistlik, makine nakışı, emlak danışmanlığı, bağlama, halk oyunları, satranç, doğalgaz kalorifer ateşçiliği, katı-sıvı yakıt kalorifer ateşçiliği, gitar, okuma yazma, diksiyon, bilgisayar bakım onarım, fitness, futbol, voleybol, basketbol ve badminton.

Tel: 212 618 38 87

Adres: Küçükköy 538. sokak No:1 Gaziosmanpaşa – İstanbul

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak ve duyuruları takip etmek için tıklayın! 

19. Güngören Halk Eğitim Merkezi

Güngören Halk Eğitim Merkezi kursları için 2012-2013 yılı kurs kayıtları başlamıştır. Kayıt olmak isteyenlerin kimlik fotokopisiyle merkez binasına başvurması gerekiyor.

Bilgisayar kullanımı, web tasarım, bilgisayar bakım onarım, bilgisayarlı muhasebe, bilgisayarlı modelistlik, giysi tadilatçısı, düz dikiş makineci, reçme makineci, overlok makineci, makinede beyaz iş, makinede Türk işi, zigzag makinede kum işi, makinede suzeni, makinede çin iğnesi, çocuk bakım ve eğitimi, aşçı çırağı, pasta yapımı ve sunumu, yağlı boya resim, cam el dekorcu, saç bakımı ve yapımı (kuaförlük), uygulamalı tiyatro, okuma- yazma kursları, Türk halk oyunları, takı tasarımı, gümüş örücülüğü, İngilizce kursu, stilistlik(kadın giysileri artistik çizim), modelistlik (kadın giysileri kalıp hazırlama), dekoratif ahşap süsleme, çeyiz ürünleri hazırlama, kick boks, iğne oyası, 3-6 yaş aile eğitimi, 7-11 ve 12-18 yaş aile eğitimi, taekwondo kursu, emlak danışmanlığı, katı ve sıvı kalorifer ateşçiliği, doğalgaz ateşçiliği kursu, gitar kursu

Kayıt için gerekli evraklar: Nüfus cüzdan fotokopisi, kurs kayıt formu

Tel: 0212 568 00 85- 86

Adres : Gençosman Mahallesi Yetkin caddesi Mera Sokak No:2 GÜNGÖREN İSTANBUL

Online kayıt için tıklayın! 

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak ve duyuruları takip etmek için tıklayın! 

20. Kağıthane Halk Eğitim Merkezi

Kağıthane Halk Eğitim Merkezi kursları için bilgi almak için kurs merkezi ile telefonla irtibata geçebilirsiniz.

Tel: 0212 264 06 16

Adres: Harmantepe Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi No:10 Gültepe Kağıthane

Online kurs kaydı yapmak için tıklayın! 

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak ve duyuruları takip etmek için tıklayın! 

22. Sarıyer Halk Eğitim Merkezi

Sarıyer Halk Eğitim Merkezi’nde ebrudan takı tasarımına, aşçılık kursundan tiyatro ve arıcılığa kadar pek çok branşta kurslar veriliyor.

Tel: 212 242 50 60

Adres: Şehit Mithat Yılmaz Cd. Karakol Sk. No:6 Sarıyer-İstanbul

Online kurs başvurusu yapmak için tıklayınız! 

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak ve duyuruları takip etmek için tıklayın!

23. Sultangazi Halk Eğitim Merkezi

Resim, Türk halk oyunları, bilgisayar işletmenliği ve web tasarımı halk eğitim merkezi tarafından verilen kurslardan sadece birkaçı…

Sultangazi Halk Eğitimi Merkezi tarafından açılan kurslara ön kayıtlar Sultangazi Halk Eğitim Merkezi’nde yapılıyor.

Kurslara Kayıt İçin Gerekli Belgeler:

Başvuru formu (Merkezden Alınacaktır)

Kimlik Fotokopisi

Öğrenim Belgesi Fotokopisi

Vesikalık fotoğraf (1 adet)

Tel: 212 606 13 16

Adres: Sultançiftliği mah. Eski Edirne Asfaltı No: 449 A

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak ve duyuruları takip etmek için tıklayın!

24. Silivri Halk Eğitim Merkezi

Silivri Halk Eğitim Merkezi’nde verilen kurslar şöyle: Afet (deprem) eğitimi, basketbol, gitar, okuma – yazma 1. kademe okuma – yazma 2. kademe,  satranç, taekwondo,  Türk halk oyunları,  yabancı dil – İngilizce,  yetişkinler için ikinci kademe eğitimi kurs, arıcılık,  avcı eğitimi,  bilgisayar okur yazarlığı,  bilgisayar operatörlüğü – işletmenliği,  doğalgaz kalorifer ateşçiliği, el nakışları – hesap işi,  el nakışları – Maraş işi,  el nakışları – Bartın işi,  el nakışları – hazır gereçlerle el nakışları, kalorifer ateşçiliği kursu, kantin ve açık alan işletmeciliği,  web tasarımı ve yağlı boya resim tekniği kursu

Tel: 212 727 25 96

Adres: Yeni Mahalle Gazitepe Yolu Üzeri No: 3 Kat: 3 Silivri / İSTANBUL

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak ve duyuruları takip etmek için tıklayın! 

25. Şişli Halk Eğitim Merkezi

2013-2014 Eğitim-Öğretim Şişli Halk Eğitim Merkezi’nde açılması planlanan kurslar:

Okuma yazma, temel bilgisayar okur yazarlığı, bilgisayar kullanımı, web tasarımı, el sanatları, ev tekstili, resim, güzellik ve saç bakımı, bilgisayar destekli muhasebe, işaret dili kursu, aşçılık, cilt bakımı, makyaj, dil kursları, müzik kursları, tiyatro, doğalgaz-kalorifer ateşçiliği, Türk halk oyunları, pazarlama perakende kursları, seramik, çinicilik, ebru, modelistlik ve spor

Tel: 212 35606 66-67

Adres: Salih Tozan Sok. No:18 Esentepe Şişli İstanbul

Ön kayıt yaptırmak için tıklayın! 

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak ve duyuruları takip etmek için tıklayın! 

26. Zeytinburnu Halk Eğitim Merkezi

Halk eğitim merkezi tarafından bilgisayar işletmenliği, dekoratif el sanatları, el dokuma, el nakışı, güzellik, kadın giysileri dikimi, makine nakışı, ön muhasebe, tesisat teknolojisi ve iklimlendirme, müzik, bağlama, Türk halk oyunları gibi kurslar veriliyor.

Kursiyer kayıt formunu halk eğitim merkezinden temin ederek, kursa başvuru yapabilirsiniz.

Tel: 02125826099

Adres: Veliefendi Mah. 114. Sok. No:5/1 Zeytinburnu/İSTANBUL 34020

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak ve duyuruları takip etmek için tıklayın! 

İstanbul Anadolu Yakası’ndaki halk eğitim merkezleri

1. Adalar Halk Eğitim Merkezi

Halk eğitim merkezi tarafından verilen kurslar: Bilgisayar işletmenliği, kuaförlük, makine nakışı, okuma yazma, Türk halk oyunları, ahşap hediyelik eşya yapımı, at bakımı ve sağlığı, engelliler ev aksesuarları hazırlama kursu, kırk yama, tel yama, takı tasarımı, el nakışı, gümüş kazaz örücülüğü, gümüş işlemeciliği

Tel : 0 (0216) 382 56 66

Adres: Başlala sok. No:13 Büyükada /Adalar / İSTANBUL

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak ve duyuruları takip etmek için tıklayın! 

2. Ataşehir Halk Eğitim Merkezi

Ataşehir Halk Eğitim Merkezi’nde gidebileceğiniz kurslar:

Bilgisayar kullanımı, web tasarımı, grafik tasarımı, bilgisayarlı muhasebe, fotoğrafçılık, okuma yazma, İngilizce, halk oyunları, aşçı çıraklığı, kuaförlük, ebru, resim, makina nakışı, gitar, bağlama, el nakışı, cilt bakımı, giyim, sahne makyajı, türk sanat müziği, ahşap rölyef, iğne oyası, havuz, operatörlüğü, emlak danışmanlığı, 0-18 yaş aile eğitimi, satranç, arıcılık, işaret dili, kantin, işletmeciliği, sera yetiştiriciliği, eczacı kalfalığı, tiyatro – drama, diksiyon

Tel: 216 315 43 40

Adres: Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. Sümbül Sok. No:1 Kat: 4 Ataşehir / İST

Online kayıt için tıklayın!

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak ve duyuruları takip etmek için tıklayın!

3. Beykoz Halk Eğitim Merkezi

Beykoz Halk Eğitim Merkezi tarafından pek çok alanda kurs verilmektedir. Bunlar: ahşap teknolojisi, aile ve tüketici bilimleri, bilişim teknolojileri, çocuk gelişimi ve eğitimi alanı, kişisel gelişim ve eğitim alanı, el sanatları teknolojisi, elektrik elektronik teknolojisi, giyim üretim teknolojisi, güzellik ve saç bakım hizmetleri, hasta ve yaşlı hizmetleri, kuyumculuk teknolojisi, muhasebe ve finansman, müzik ve gösteri sanatları, okuma yazma, sanat ve tasarım, yabancı dil, tesisat teknolojisi ve iklimlendirme

Tel: 216 323 13 03

Adres: Ortaçeşme Çayır caddesi No:7 Beykoz

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak ve duyuruları takip etmek için tıklayın!

4. Bostancı Halk Eğitim Merkezi

Bostancı Halk Eğitim Merkezi’nde verilen kurslar şöyle; Temel bilgisayar, web tasarımı, İngilizce, Almanca, Rusça, inşaat teknolojisi, yüzey  temizleme, emlakçılık, cam üfleme, piyano, keman, gitar, kuyumculuk, Türk halk oyunları, resim, NLP, kişisel gelişim

Kurs başvurularını merkezden yaptırmanız gerekiyor.

Tel: 216 361 24 16

Adres: Vukela Caddesi No:15 Üstbostancı/İstanbul

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak ve duyuruları takip etmek için tıklayın!

5. Çekmeköy Halk Eğitim Merkezi

Havuz suyu operatörlüğü, saç bakımı, görme engelliler için bilgisayar kullanımı, bilgisayar kullanımı, bağlama, Arapça, Almanca, 3-6 yaş aile eğitim, okuma yazma kursu Çekmeköy Halk Eğitim Merkezi tarafından verilen kurslardır.

Tel: 216 429 51 10

Adres: Havacılar cad. Subay Loj. Yanı Taşdelen

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak ve duyuruları takip etmek için tıklayın!

6. Kadıköy Halk Merkezi

Kadıköy Halk Eğitim Merkezi 2013-2014 eğitim öğretim yılı için kurs kayıtları başladı. Kurslara kayıt olmak için Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’ne başvurmanız gerekiyor.

Merkezde gidebileceğiniz kurslar: Bilgisayar, web tasarım, grafik animasyon, grafik tasarım, autocad, gitar, keman, bağlama, piyano, yan flüt, org, İngilizce, Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Fransızca, Osmanlıca, Arapça, Yunanca, Japonca, Türk halk oyunları, tiyatro, drama, dans, el sanatları, takı tasarım, güzellik ve saç bakımı, bilgisayarlı modelistlik, diksiyon, yaşam koçluğu, halkla ilişkiler, tur operatörlüğü, dijital fotoğrafçılık, emlak danışmanlığı, ilkyardım, tenis, basketbol, jimnastik, seramik ve cam teknolojisi, tesisat teknolojisi kursları

Tel: 216 336 12 00

Adres: Bahariye cad. No: 39 Adliye yanı Kadıköy

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak ve duyuruları takip etmek için tıklayın!

7. Kartal Halk Eğitim Merkezi

Kartal Halk Eğitim Merkezi’nde gidebileceğiniz kurslar:

Bilgisayar, autocad, grafik ve animasyonla web tasarım, web sayfası hazırlama, ofis programları kullanımı, bilgisayar okur yazarlığı, bilgisayar destekli muhasebe, ön muhasebe, temel muhasebe, bilgisayar destekli muhasebe, el sanatları teknolojisi, hazır gereçlerle yapılan nakışlar, ev tekstili, seramik ve cam teknolojisi, güzellik ve saç bakımı, tesisat teknolojisi ve iklimlendirme, iş hayatında iletişim, spor ve dil kursları

Tel: 216 353 36 76

Adres: Atatürk Bulvarı Meydan sok. No:1 Kartal – İstanbul

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak ve duyuruları takip etmek için tıklayın!

8. Maltepe Halk Eğitim Merkezi

Maltepe Halk Eğitim Merkezi tarafından yabancı dil, müzik ve bilgisayar alanında kurslar veriliyor.

Tel: 0 216 383 69 79

Adres: Yalı Mahallesi 1. İlkokul Sokak No: 2 Maltepe

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak ve duyuruları takip etmek için tıklayın!

9. Pendik Halk Eğitim Merkezi

Pendik Halk Eğitim Merkezi kursları hakkında detaylı bilgiyi telefonla irtibata geçerek alabilirsiniz.

Telefon: 216 378 70 75

Adres: Kurtköy Mahallesi. Ankara Caddesi. Dede Korkut Sokak. No:5 Pendik- İSTANBUL

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak ve duyuruları takip etmek için tıklayınız!

10. Sancaktepe Halk Eğitim Merkezi

Sancaktepe Halk Eğitim Merkezi’nde resim, halk oyunları, web tasarım, bilgisayar işletmenliği kurslarını takip edebilirsiniz

Tel: 216 561 95 70

Adres: Osmangazi mah. Hilal cad. No: 59 Blok Samandıra Sancaktepe

Online ön kayıt yapmak için tıklayın!

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak ve duyuruları takip etmek için tıklayın!

11. Sultanbeyli Halk Eğitim Merkezi

Sultanbeyli Halk Eğitim Merkezi 2013-2014 yeni dönem kurs kayıtları devam ediyor. Kurs kayıtları Sultanbeyli Kaymakamlık binasındaki Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde yapılıyor.

Sultanbeyli Halk Eğitim Merkezi’nde verilen kurslar şöyle: Okuma yazma, kuyumculuk teknolojisi, bilgisayar, web tasarımı, İngilizce, Arapça, Osmanlıca, ön muhasebe, el sanatları, Türk halk oyunları, bağlama, gitar, aile eğitimi, emlak danışmanlığı

Tel: 216 592 65 65

Adres:  Ahmet Yesevi mah. Biberlik cad. Altınova sok. No: 3 Sultanbeyli

Online ön kayıt yapmak için tıklayın!

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak ve duyuruları takip etmek için tıklayın!

12. Şile Halk Eğitim Merkezi

Şile Halk Eğitim Merkezi kursları: Bilişim teknolojileri, bahçecilik, çocuk gelişimi, kişisel gelişim, grafik ve fotoğraf, muhasebe ve finansman, müzik ve gösteri sanatları, okuma-yazma, pazarlama, sağlık bilgisi ve ilkyardım, futbol, kick box, aerobik, fitness, güreş, hentbol, basketbol, futbol, güzellik, saç bakım

Tel: 216 711 52 40

Adres: Çavuş mah. Üsküdar cad. No: 122 Şile

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak ve duyuruları takip etmek için tıklayın!

13. Tuzla Halk Eğitim Merkezi

Halk eğitim merkezinde satrançtan diksiyona, halk oyunlarından cam işlemeciliğine pek çok alanda kurs hizmeti verilmektedir.

Telefon : 0 216 395 77 43

Adres : Evliya çelebi Mah. Hatboyu cd. Gündoğdu Sk. No:3 Tuzla

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak ve duyuruları takip etmek için tıklayın!

14. Ümraniye Halk Eğitim Merkezi

Ümraniye Halk Eğitim Merkezi’nde gidebileceğini kurslar: Resim, baba eğitimi, diksiyon, yabancı dil, tiyatro, hasta ve yaşlı bakımı, eğitici anne kursu, okuma yazma, terzilik, biçki-dikiş, kuaförlük, el sanatları, modelistlik, stilistlik, ev tekstili, bilgisayar operatörlüğü, ağaç işleri, kurban kesimi, avcılık, aşçılık, arıcılık, sıva, boya, badana

Tel:2163351749

Adres :İstiklal Mah. Mithatpaşa Cad. No:43. Sondurak Ümraniye/İST.

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak ve duyuruları takip etmek için tıklayın!

15. Üsküdar Halk Eğitim Merkezi

Üsküdar Halk Eğitim Merkezi’nde 2012-2013 eğitim öğretim yılında resim kurslarından dil kurslarına, bilgisayardan müzik kurslarına kadar 64 dalda kurs verilmektedir.

Tel :  216 553 21 34

Adres :   Murat Reis Mah. Yeni Dershane Sk. No: 47  Bağlarbaşı Üsküdar/ İSTANBUL

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak ve duyuruları takip etmek için tıklayın!

İSTANBUL KLASİK SANATLAR MERKEZİ KURSU

İstanbul’da belediye ve gençlik merkezi dışında önemli alanlarda usta isimlerin önderliğinde kurslar veren bir kurum olan İstanbul Klasik Sanatlar Merkezi  Kursları’na da yer vermek istedik.

İstanbul Klasik Sanatlar Merkezi’nde Prof. Dr. F. Çiçek Derman’ın başkanlığında, ülkemizin önde gelen sanatkarlarından oluşan hocaların katılımıyla, lisans ve  lisans üstü seviyede, zaman sınırı olmadan eğitim yapılıyor.

Eğitim programında; Hat, tezhib, ebru, minyatür, katı, cilt, çini, kalemişi, edirnekari, kakma, naht ve kündekari gibi branş dersleri, Temel Sanat Eğitimi, Sanat Teknolojisi, Osmanlı Türkçesi, Bilimsel Bitki İllüstrasyonu, Fotoğrafçılık gibi uygulamalı dersler, Klasik Sanatlar Kültürü, Türk İslam Medeniyeti Tarihi, Sanat Estetiği, Sanat Tarihi, Sanat Felsefesi, Anatomi,  Sanat Seminerleri gibi kültür derslerinden oluşuyor.

Eğitim programına katılmak için müracaat edenlerden herhangi bir diploma ve mezuniyet şartı aranmıyor.

Ancak; Lisans üstü seviyedeki eğitimler; klasik sanatlar alanında herhangi bir üniversite, kurum veya bir hocadan icazet almış ya da belirli bir seviyede olan sanatkarlar; kabiliyet ve yetenek sınavıyla bu eğitime katılabiliyorlar.

Öğrenciler tercih ettiği branş dersi dışında;

1- Diğer sanat dallarına ait teorik bilgileri,

2- Uygulamalı dersler olan Temel Sanat Eğitimi, Sanat Teknolojisi ve Osmanlı Türkçesi derslerini,

3- Seminer mahiyetindeki kültür derslerini, eğitim süresinde, zaman sınırı olmadan alabiliyor.

Detaylı bilgi için tıklayınız! 

On5yirmi5