İSMEK ücretsiz kurs kayıtları başladı

Mesleki Eğitim
21 yıldır yetişkinlere sanat ve meslek eğitimi veren ve her yıl milyonlarca İstanbullu’nun ücretsiz eğitim aldığı İSMEK’te önceki yıllarda Eylül döneminde başlayan eğitimler bu yıl dönemind...
EMOJİLE

21 yıldır yetişkinlere sanat ve meslek eğitimi veren ve her yıl milyonlarca İstanbullu’nun ücretsiz eğitim aldığı İSMEK’te önceki yıllarda Eylül döneminde başlayan eğitimler bu yıl döneminde Ağustos ayında başlayacak. 

Çocuk ve Gençler de Aynı Dönemde Başlayacak

27 Temmuz’dan itibaren İSMEK’in sitesinden kayıt işlemleri başlayacak olan yetişkinlere yönelik eğitimlerde ilk ders zili 7 Ağustos’ta çalacak. Önceki yıllardan farklı olarak bu yıl 12-16 yaş grubu çocuk ve gençlerle yetişkinler aynı dönemde İSMEK eğitimlerinden yararlanabilecek.

İSMEK’in yetişkinlere yönelik eğitimlerine pek çok yeni branş ekleniyor. Bilişim teknolojileri, muhasebe ve finansman, grafik ve fotoğraf, giyim üretim teknolojileri, bahçecilik, çocuk gelişimi ve eğitimi, sağlık, spor, kişisel gelişim gibi 22 alanda yeni eklenen onlarca branşla İSMEK’in eğitim verdiği branş sayısı daha da artacak.  İstanbullular bütün bu eğitimlerden ücretsiz olarak yararlanabilecek.

İSMEK başvuruları nasıl yapılır?

İSMEK’in yetişkinlerine yönelik eğitimlerine katılmak isteyenler ön kayıt işlemlerini 27 Temmuz’dan itibaren www.ismek.ist üzerinden yapabilecek. 7 Ağustos’ta başlayacak olan İSMEK’in 2017-2018 eğitim döneminde web sitesi üzerinden ön kayıt işlemlerini tamamlayan adaylar, başvurdukları merkezlere giderek, kayıtlarını asıl kayda çevirmeleri gerekecek. Ayrıca kayıt işlemleri için İSMEK eğitim merkezlerine başvuranlara da yardımcı olunacak.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme