TÜRGEV’den yeni eğitim atağı

Eğitim Kurumları
Hayata yönelik bir vizyon ve duruş geliştirmiş gençler yetiştirmeyi amaçlayan TÜRGEV, öğrencilerin mezuniyet sonrasındaki hayata daha donanımlı hazırlanmalarını sağlamak için Fatih Sultan Mehmet Vakıf...
EMOJİLE

Hayata yönelik bir vizyon ve duruş geliştirmiş gençler yetiştirmeyi amaçlayan TÜRGEV, öğrencilerin mezuniyet sonrasındaki hayata daha donanımlı hazırlanmalarını sağlamak için Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’yle bir protokol imzaladı. Yeni protokolle üniversite, TÜRGEV’li gençlere yabancı dilden, güzel sanatlara kadar birçok konuda eğitim verecek.

Öğrencilerin akademik başarısının yanında entelektüel gelişimini de önemseyen Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV), Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’yle (FSMVÜ) güçlü bir işbirliği için adım attı. TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanı Avukat Arzu Akalın ve FSMVÜ Rektörü Prof. Dr. Musa Duman bir protokol imzaladı. TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanı Arzu Akalın, söz konusu işbirliğiyle vakıf çatısı altındaki öğrencilere daha nitelikli hizmet vereceklerini belirterek şöyle konuştu: “ Yurtlarımızda kalan öğrencilerimizin bilgi, beceri ve entelektüel seviyelerini geliştirecekleri bir ortamı onlara sunmayı çok önemsiyoruz. Bu kapsamda eğitim kaygısı olan her kuruluşla birlikte hareket etmeye varız. Öğrencilerimizin üniversite sıralarından yeterli donanımla mezun olmaları için bugünden itibaren Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi de olanaklarını bizimle paylaşacak. Yaptığımız protokol sonucunda öğrencilerimiz bu üniversitenin de desteğiyle İngilizce ve Arapça eğitimi alabilecekler. Böylece dünya vatandaşı olmak için edinmeleri gereken becerilere bir adım daha yaklaşacaklar.”

Öğrenciler sanatla buluşacak

TÜRGEV’in eğitim anlayışında kültür, sanat ve spor faaliyetlerinin vazgeçilmezliğine vurgu yapan Akalın, bundan sonra sosyal ve kültürel etkinliklerde üniversiteyle birlikte hareket edeceklerini belirterek “Biz öğrencilerimizin sanatın iyileştirici gücüyle buluşmalarını çok önemsiyoruz. Üniversiteden de bu konuda ricacı olduk. Onlarda bizi kırmadı. Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi güzel sanatlara meraklı öğrencilerimiz için sanatın çini, hat ebru gibi dallarında eğitmen, mekan ve materyal desteği sağlayacaklar” diye konuştu. Akalın, yapılan protokol kapsamında belirli şartları taşıyan Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi öğrencilerinin de TÜRGEV yurtlarında kalabileceğini söyledi.