MEB’den uyarı: İzinsiz liselere kayıt yaptırmayın

Eğitim Kurumları
Okulların isimlerine ve adreslerine www.meb.gov.tr adresinden ulaşılabilecek. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü, temel liselere kayıt yaptıracak velileri uyardı. Dönüşüm pr...
EMOJİLE

Okulların isimlerine ve adreslerine www.meb.gov.tr adresinden ulaşılabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü, temel liselere kayıt yaptıracak velileri uyardı. Dönüşüm programına alınan bazı dershanelerin kurum açma izni ile iş yeri açma ve çalışma ruhsatı değişikliği yapmadan temel lise olarak faaliyette bulundukları, reklam verdikleri belirtilerek, velilerden kurumların izinlerini sorgulamaları istendi.

Duyuruda, “Öğrenci ve velilerimizin, mağdur olmamaları için özel temel liselerin bakanlıktan izin alıp almadığını araştırarak kayıt yaptırmaları gerekiyor” denildi. Velilerin izin kontrollerini yapabilmeleri için, şimdiye kadar onayı tamamlanan 394 temel lisenin listesi de yayınlandı. Buna göre Türkiye genelinde 52 ilde 394 temel lise faaliyete başlayabilecek.

Hürriyet’in haberine göre bu iller arasında İstanbul 95, Ankara 60, Mersin 24 ve Antalya 19 temel liseyle listede ilk sıralarda yer aldı. Batman, Burdur, Çanakkale, Erzurum, Kastamonu, Kütahya’nın da dahil olduğu 13 ilde ise onay alan temel lise sayısı 6 Haziran itibariyle 1 oldu. Okulların isimlerine ve adreslerine http://ookgm.meb.gov.tr/ adresinden ulaşılabilecek. Dershanelerin özel okula dönüşüm programı kapsamında 14  Mart 2014’ ten şimdiye kadar 2 bin 262 başvuru oldu. Programa başvurular 1 Eylül’e kadar devam edecek. 

Temel lise izni alan bazı iller

İstanbul:95
Ankara: 60
Mersin:24
Antalya:19
Bursa:18
Hatay:13
Eskişehir:14
Hatay:13
Adana:11
Diyarbakır:10
Balıkesir:9
Gaziantep, Aydın:8
İzmir, Kayseri, Konya: 7

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme