Erciş’te Okullar Ne Zaman Açılacak?

Eğitim Kurumları
Van’ın Erciş ilçesinde okulların 5 Aralık’ta açılıp açılmayacağı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden gelecek ekibin aletsel incelemesi sonrası belli olacak. Erciş Kaymakamı Ramazan ...
EMOJİLE

Van’ın Erciş ilçesinde okulların 5 Aralık’ta açılıp açılmayacağı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden gelecek ekibin aletsel incelemesi sonrası belli olacak.

Erciş Kaymakamı Ramazan Fani, depremin ardından Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelen mühendislerin ilçe genelindeki okullarda gerçekleştirdikleri çalışmalar sonucu, 30 okulda aletsel inceleme yapılmasıyla ilgili kanaat belirttiklerini söyledi.

Bu kanaate istinaden İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile görüşüldüğünü ve belediyenin bünyesindeki aletsel inceleme yapabilecek ekibin bir kısmının ilçeye geldiğini anlatan Fani, bu ekibin birkaç okulda çalışma yaptıklarını dile getirdi.

Fani, ekibin tamamının bu hafta itibariyle Erciş’te olacağını ve Milli Eğitim Bakanlığı mühendislerinin inceleme yapılmasını belirttiği 30 okula yönelik aletsel incelemede bulunacaklarını dile getirerek, şunları söyledi:

"Bu aletsel inceleme sonunda eğer okullarımızın kullanılabilir olduğuyla ilgili bir değerlendirme çıkarsa, biz bunu Milli Eğitim Bakanlığımız ile paylaşacağız. Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda 5 Aralık’ta okulları açacağız. Ama 5 Aralık’ta okulların açılıp açılmayacağı biraz da bu aletsel incelemenin sonucuna göre belirlenecek. Dolayısıyla biz bu sonuçları en kısa süre içinde Milli Eğitim Bakanlığımız ile paylaşacağız. Oradan gelecek talimata göre okulları 5 Aralık’ta mı veya daha sonra mı açacağımız belirlenmiş olacak."

merkürhaber.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme