Başakşehir, 8. Bilgievine kavuşuyor

Eğitim Kurumları
Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın “Her Mahalleye Bir Bilgievi” projesi kapsamında hayata geçirilen eğitim kurumlarına bir yenisi daha ekleniyor. Başakşehir 5. Etap’ta yapımına başl...
EMOJİLE

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın “Her Mahalleye Bir Bilgievi” projesi kapsamında hayata geçirilen eğitim kurumlarına bir yenisi daha ekleniyor. Başakşehir 5. Etap’ta yapımına başlanan 8. Bilgievi, Ertuğrul Gazi Caddesi üzerinde yükseliyor. Mevcut 7 şubesinde 30 bine yakın kayıtlı öğrencisine enstrümandan resime, tiyatrodan siyere, bilgisayardan izciliğe ve satrançtan etütlere kadar geniş bir yelpazede ücretsiz eğitimler veren Bilgievlerinin yeni şubesi bölgede ki önemli bir ihtiyacı karşılayacak.

Başakşehir’in yeni Bilgievi toplam 1500 metrekarelik inşaat alanına sahip. Bilgievinde öğrencilerin eğitim alanı olarak kullanacağı 7 adet derslik yer alacak. Eğitimlerinin tamamının ücretsiz olduğu Bilgievinde dersliklere ilave olarak bay, bayan siyer sınıfları, ebru atölyeleri ve mescitler yer alıyor. Geniş bir kitap arşivi ile donatılacak olan kütüphaneye de sahip olacak olan yeni Bilgievinde, öğrencilerin araştırmalarını yapabilecekleri, ders notlarını alabilecekleri, bilgisayar sınıfı da yer alacak.

Bilgievlerinden bugüne kadar 9 bin 169 Başakşehirli öğrenci mezun oldu. 32 bin 700 çocuk geziler, piknik ve çeşitli turnuvalara katıldı. 24 bin 676 çocuk ise sosyal ve kültürel kulüplere devam ediyor.

Hem öğretiyor, hem eğlendiriyor

Bilgievleri, Sosyal Kulüp faaliyetleri ile öğrencilere grubun parçası olma, grubunu temsil etme ve yönetme kabiliyetlerini artırmaya yardımcı olmak ve yeteneklerini keşfedip, stres atarak eğlenceli bilgi edinmelerine olanak sağlamayı amaçlıyor. Öğrenciler hem özgüven kazanıyor hem de ilgi ve becerilerine göre yeni alanları seçme fırsatı elde ediyorlar. Eğitici Kulüpler arasında Tiyatro Kulübü, Siyer Kulübü, Resim Kulübü, Ebru Kulübü, Kaligrafi Kulübü, Satranç Kulübü, İzcilik Kulübü, Oyun Kulübü, Film Kulübü ve Becerikli Ellerim Kulübü bulunuyor.