Yurtların Kapasitesi Artıyor

Eğitim Güncel
YURTKUR Genel Müdürü Hasan Albayrak, Konya’da katıldığı bir etkinlikte, Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun sosyal devlet anlayışını üniversite gençliğine yansıttığını belirtti. 2002 yılında bütçe...
EMOJİLE

YURTKUR Genel Müdürü Hasan Albayrak, Konya’da katıldığı bir etkinlikte, Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun sosyal devlet anlayışını üniversite gençliğine yansıttığını belirtti.

2002 yılında bütçesi 494 milyon (trilyon) lira olan YURTKUR‘un son 7 yılda anormal şekilde yükselişe geçtiğini ifade eden Albayrak, bugün ise 2.9 milyar bütçeyle kurumun Türkiye bütçe sıralamasında 14. sırada yer aldığını ifade etti.

Son 7 yılda hızlı şekilde yurt yapmaya başladıklarını ifade eden Albayrak, ”Biz 180 bine yakın bir kapasiteyle aldık. Şu anda 230 bin kapasitedeyiz. Tabloya baktığımız zaman artış belki 50 bin kişi gözüküyor ama biz yaklaşık 60 bin kişilik yurt yaptık. Çünkü eski yurtları da yeniledik ve değiştirdik. Hamamları kaldırdık, duş sistemlerini getirdik” dedi.

Albayrak, şu anda 81 ilde, Kredi Yurtlar Kurumunun yurtlarının bulunduğunu vurgulayarak, "Yaklaşık 115 tane projemiz olacak. 2010 yılı YURTKUR‘un altın yılı olacak. Ekim 2010’da yurtlarımızın kapasitesi 30 bin artarak 260 bin kişiye çıkacak" diye konuştu.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme