Yurtdışına Gitmem Gerek!

Eğitim Güncel
Yurtdışında okumak isteyen gençler, üniversiteliler, sporcular ve ailelerini eğitim bursu veren kuruluşlarla tanıştırmayı amaçlayan Yurtdışı Eğitim Bursları Konferansı, 9 Mayıs 2009’da TİM Masla...
EMOJİLE

Yurtdışında okumak isteyen gençler, üniversiteliler, sporcular ve ailelerini eğitim bursu veren kuruluşlarla tanıştırmayı amaçlayan Yurtdışı Eğitim Bursları Konferansı, 9 Mayıs 2009’da TİM Maslak Show Center’da gerçekleştirilecek.

okulariyoruz.biz tarafından düzenlenen, yurtdışında okumak isteyen gençler, üniversiteliler, sporcular ve ailelerini eğitim bursu veren kuruluşlarla tanıştırmayı amaçlayan Yurtdışı Eğitim Bursları Konferansı, 9 Mayıs 2009’da TİM Maslak Show Center’da gerçekleştirilecek. Konferansa yurtdışı eğitim olanaklarını araştıran lise öğrencileri, yurtdışına transfer olmak isteyen üniversite öğrencileri, 2 yıllık ön lisans diplomalarını 4 yıllık lisans diplomasına çevirmek isteyen öğrenciler, master ve doktora yapmak isteyenler, dil eğitimi almak, sertifika programına katılmak veya yaz okullarına gitmek isteyen öğrenciler ile sporcular katılacak.

Konferansa ayrıca, öğrencilerin eğitim adımlarında destek olan kişiler; yurtdışı eğitim danışmanları, kariyer koçları, lise spor takımları, spor koçları, lise ve üniversite yetkilileri ile çocuklarının eğitimi için araştırma yapan aileler de katılacak.

okulariyoruz.biz portalı Direktörü Işıl Tabağ, bu organizasyonla gençlerin yurtdışında ücretsiz verilen eğitim burslarından yararlanmalarını sağlamayı amaçladıklarını söyledi. Konferansa yaklaşık 300 kişinin katılacağını belirten Işıl Tabağ, konferansta Türk ve yabancı konuşmacıların da gençlerin sorularını cevaplayacağını belirtti. Konferansa katılmak isteyenler biletlerini Biletix’ten temin edebilecek.

SPORCULARIN ŞANSI DAHA FAZLA

Yurtdışında spor burslarının da çok yaygın olduğunu belirten Işıl Tabağ; “Her lisenin basketboldan voleybola kadar çeşitli takımları var. Öğrenciler okul takımlarında veya kulüplerde oynarken aslında eğitim hayatları için güzel bir adım atmış oluyor. Yale, Stanford, Harvard gibi kabul alması en zor olan okullar bile, okul takımında oynayacak sporcuları bünyelerine daha rahat kabul edebiliyor. Normalde belki de hiç açılamayacak olan kapılar, sporculara açılabiliyor.

Üniversite eğitimini Amerika’da yapmak isteyen öğrenciler için çok çeşitli burslar var ancak tam burs almak neredeyse imkansız. Ancak sporcuların tam burs alma şansları oldukça yüksek. Keşke böyle bir imkanları olduğunu bilseler.

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü verilerine göre Türkiye’de yaklaşık 1.5 milyon lisanslı sporcu var. Ancak bu sporcuların ortalama % 14’ü, yani 211 bin tanesi faal olarak spor yapıyor. Bu değerli sporcular, çeşitli nedenlerle lisans aldıkları alanda faaliyet gösteremiyor. Bu gençlere olanak sağlamalıyız” diyor.
 

okulariyoruz.biz Hakkında

okulariyoruz.biz burslar, yurtdışında lisans, master, doktora ve diğer yüksek lisans programları, önlisans, sertifika ve diploma programları, öğrenci değişim programları, yurtdışı üniversitelere transfer, dil eğitimi, yaz okulları ve spor gibi yurtdışı eğitim konularını içeren ücretsiz bir bilgi merkezi.

NAFSA (Association of International Educators) üyesi olan okulariyoruz.biz  yurtdışı üniversitelere yerleştirme işlemi yapan 2 uluslararası eğitim danışmanı tarafından kurulmuş bir internet portalı. Portal içinde sürekli güncellenen ve kapsamlı olarak anlatılan pek çok bilgi, üniversiteler ve öğrenci toplulukları gibi çeşitli yerlerde kaynak olarak gösteriliyor. Yurtdışı eğitim konusunda Türkiye’de merak edilen pek çok eğitim konusunda da bilgilendirici makaleler yayınlıyor.

okulariyoruz.biz portalındaki bilgiler Amerikan Büyükelçiliği, CEC (The Canadian Education Centre Network) Türkiye, NAFSA (Association of International Educators), Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, TEV Türk Eğitim Vakfı gibi resmi veya uluslararası kuruluşlar tarafından sağlanıyor. Ayrıca Türk veya yurtdışındaki üniversitelerin kendileri tarafından iletilen bilgiler portal içerisinde Türkçe olarak sunuluyor. Üyelerden gelen sorular kurum bünyesindeki uluslararası danışmanlar tarafından cevaplandırılıyor.

www.okulariyoruz.biz portalının online olarak yayın yapan TOPSCHOOLS TV adlı internet televizyonunda, üniversite kampüsleri, yabancı okul yöneticilerinin öğrenciler için verdikleri röportajlar ve ilgili yurtdışı eğitim programları 7/24 “on-demand” özelliğiyle yayınlanıyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme