Yeni Katsayı Sistemi Kime Yaradı?

Eğitim Güncel
Türkiye’de 1.5 milyona yakın öğrenci çıraklık eğitim okulları ve meslek liselerinde eğitim görüyor. Yetişmiş eleman eksikliği de vakıf üniversitelerini de meslek yüksek okulları açmaya yöne...
EMOJİLE

Türkiye’de 1.5 milyona yakın öğrenci çıraklık eğitim okulları ve meslek liselerinde eğitim görüyor. Yetişmiş eleman eksikliği de vakıf üniversitelerini de meslek yüksek okulları açmaya yöneltti. Bu okullardan biri de İstanbul Gelişim Meslek Yüksekokulu. 

15 ALANDA EĞİTİM
Dünya çapında akreditasyona sahip mesleki programları uygulayan okulda 15 alanda eğitim veriliyor. Öğrenciler  1 yıl da İngilizce hazırlığa devam ediyor. Lojistik, Dış Ticaret ve Yerel Yönetimler gibi bazı programlarda mesleki İngilizce eğitimi de veriliyor. Meslek seçmenin aslında yaşam biçimini seçmek olduğunu belirten İstanbul Gelişim Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. İlyas Erdal Kerey, kişilerin ilgi ve istekleri doğrultusunda meslek seçtiklerinde başarılı olacaklarını söyledi.

DİPLOMALAR AKREDİTE
Amerİka’dakİ projelerle yaptıkları protokol çerçevesinde öğrencilerine Dalawere Technical, Howard, Northampton, Dawidson Country Community College’lerde fazladan bir yıl okuyup çifte MYO diploması imkanı vereceklerini belirten Prof. Dr. Kerey, ‘Lisans tamamlama programları için (2+2) İngiltere’den Leeds Metropolitan Üniversitesi, London College of Advanced Studies ile Amerika’dan Ball State Üniversitesi ve Kansas’tan Fort Hays State Universitesi ile protokol anlaşmaları yaptık. Diğer bir deyimle diplomalarımız akredite olmuştur, yurtdışında tanınmaktadır. Öğrencilerimiz anlaşma yaptığımız üniversitelerde eğitimlerine devam ederek lisans diploması alıp dünyanın her tarafında çalışabilir’  diye konuştu.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme