Yarıyıl Tatili Erkene mi Alınıyor?

Eğitim Güncel
Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, domuz gribi konusunda Sağlık Bakanlığı ile eş güdüm içinde çalıştıklarını belirterek, "Sömestr tatilinin erkene veya ileriye alınması gibi tedbirlerle ilgili ça...
EMOJİLE

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, domuz gribi konusunda Sağlık Bakanlığı ile eş güdüm içinde çalıştıklarını belirterek, "Sömestr tatilinin erkene veya ileriye alınması gibi tedbirlerle ilgili çalışmalarımızı ve hazırlıklarımızı sürdürüyoruz ve gereken tüm tedbirleri de alıyoruz" dedi.
Bakanlıkta düzenlenen "Okul Öncesi Eğitimin Güçlendirilmesi Projesi Hibe Programı"nın tanıtımına ilişkin basın toplantısında gazetecilerin, domuz gribi konusunda Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın açıklamalarını anımsatarak, sömestr tatilinin tarihinde bir değişiklik yapılıp yapılmayacağı yönündeki sorusunu cevaplandırdı.

Bakan Çubukçu, mevcut durum konusunda Sağlık Bakanı Recep Akdağ‘ın bilgi verdiğini anımsatarak, şunları kaydetti:

"Özellikle Aralık ayında hastalığın yayılması ihtimaline binaen birtakım önleyici tedbirlerin yanı sıra hastalığın yayıldığı durumlarda alınması gereken tedbirler konusunda Milli Eğitim Bakanlığı olarak, Sağlık Bakanlığı ile eş güdüm içinde çalışıyoruz. Dolayısıyla şu anda herhangi bir şekilde oluşmuş bir salgın söz konusu olmadığı için oluşan bu salgın ve boyutları konusunda herhangi bir tarih, takvim açıklamak bizim açımızdan çok doğru değil. Milli Eğitim Bakanlığı olarak okulların tatil edilmesi veya geçici veya süreli olarak okulların kapatılması, sömestr tatilinin erkene veya ileriye alınması gibi tedbirlerle ilgili çalışmalarımızı ve hazırlıklarımızı sürdürüyoruz ve gereken tüm tedbirleri de alıyoruz."