Veli Toplantısı İmza Sirküsü

Eğitim Güncel
Eğer bir çocuğunuz varsa ve velisi sizseniz; velisi olduğunuz öğrenicinin veli toplantılardan aşinasınızdır imza sirküsüne. Her ne kadar ismi herkes tarafından bilinmese de, velilerin imza attığı kağı...
EMOJİLE

Eğer bir çocuğunuz varsa ve velisi sizseniz; velisi olduğunuz öğrenicinin veli toplantılardan aşinasınızdır imza sirküsüne. Her ne kadar ismi herkes tarafından bilinmese de, velilerin imza attığı kağıda; imza sirküsü denilir. Veli toplantısı imza sirküsü konulmasının en temel sebebi; toplantıya katılan veli sayısının bildirilmesinin zorunlu oluşudur.

Bugün sizler için Veli toplantısında imza sirküsü ne işe yarar, nasıl indirebilirim ve veli toplantısında imza sirküsü nedir konuları hakkında bilgi vererek, sorularınızı yanıtlayacağız.

Veli toplantılarının yapılma amacı, öğrencilerin değerlendirmelerini, okul içerisindeki ihtiyaçlarını ve velilerin şikayetlerinin dile geldiği, konuşulduğu bir toplantıdır. Okul yıllarında, belirli aralıklar ile veli toplantıları düzenlenmektedir. Veli toplantısına gelen her veli, geldiklerine dair imza atarlar. Bu imza attıkları kâğıt ise; veli toplantısı imza sirküsüdür. Bu sayede hangi öğrencinin velisinin geldiği tespit edilir, inceleme yapılır. Öte yandan hangi öğrencinin velisi gelmemişse; tespit edilerek iletişime geçilir.

İnternet üzerinden kolaylıkla indirilebilen bu veli toplantısı imza sirküsü, okul ve öğretmen için oldukça önemli bir dosyadır. Veli toplantılarında ya da okul yönetim toplantılarında sıklıkla kullanılan bu form, hangi velinin hangi tarihte okula geldiğini göstermektedir. Veli toplantısı imza sirküsü; okulun öğrencisinin baba ve annesinin ismini, mesleklerini, telefon ve iletişim numaralarını bulunduğu önemli bir dosyadır. Aynı zamanda bu bilgiler; okul için istenildiği gibi, okul yetkilileri tarafından toplantılar için çoğaltılabilir.

İlk oku, orta okul ya da lise olması fark etmeksizin, bir okul veli toplantısı düzenlemeyi planlıyorsa; veli toplantısı imza sirküsü oldukça önem taşıyan bir belgedir. Öte yandan zorunlu olarak sınıf dosyasının içinde de yer alması gereklidir. Okula ve sınıfa bir müfettiş teftiş için geldiğinde; ilk önceliği bu imza sirküsüne bakmak olacaktır. Eğer bu dosya, sınıf defteri içerisinde yer almazsa; müfettiş tarafından okul yetkililerine ya da öğretmenlere soruşturma açılabilir.

Denetmenler için oldukça önemli bir dosya olan veli toplantısı imza sirküsü, okul başında öğretmenler tarafından hazırlanarak bir dosyaya konulmalıdır.

Müdür yardımcıları ve okul müdürleri, bu dosyayı kontrol etmekle yükümlüdür. Düzenli olarak dosyaların kontrolü sağlanıp, yerinde olup olmadığı öğrenilmelidir. Çünkü okul teftişleri, müfettişler tarafından bir okul yılı boyunca en az 3 ya da 4 kez yapılmaktadır.

Veli Toplantısı İmza Sirküsü İndir

Veli toplantısı imza sirküsü her ne kadar genellikle ilk okul ve orta okul öğrencilerinin bilgilerinin yer aldığı dosya olsa da; liseler tarafından da sıklıkla kullanılmaktadır. İlk okul öğrencilerinin durumunun takip edilebilmesi için hazırlanan imza sirküsü; genellikle sınıf öğretmenleri tarafından hazırlanmaktadır. Dosya oluşturulduğu taktirde öğretmenler, müdür yardımcısına ya da müdüre bilgi vermek zorundadırlar. Öte yandan ayrıca bu dosyanın bir fotokopisi daha çekilmeli, ayrı bir dosyada muhafaza edilmelidir.

Veli toplantıları düzenlendiği zaman toplantıya katılan ve gelen veliler bu fotokopi dosyasına yani veli toplantısı imza sirküsüne imza atarak, beli toplantısında bulunduklarını belirtirler, beyan ederler. Bu durumda da teftişe gelen bir müfettiş, velilerin toplantılara katılma oranına da bakar. Çünkü bakanlık tarafından düzenli olarak belirli aralıklarla veli toplantısı düzenlenmesi istenilmektedir. Bu nedenle de imza sirküleri, veli toplantılarının sıklığını ve veli katılım oranını görmek için oldukça önemli dosyalar, resmi belgelerdir.

Veli toplantısı imza sirküsü, özel olarak oluşturulması gereken bir belge değildir. İnternet tarayıcınız üzerinden veli toplantısı imza sirküsü formu indirerek; fotokopisini – çıktısını alabilirsiniz. O ana kadar resmi bir evrak olmayan imza sirküsü, ancak veli bilgileri girildiğinde resmiyet kazanacaktır.

Kaynak site: https://www.kredivepara.com/

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme