Üstün Zekalılar İçin Bilim Merkezi

Eğitim Güncel
Bakan Çubukçu, eğitim sisteminin değişimlere öncülük edecek bir vizyona sahip olması gerektiğini söyledi. Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, üstün zekâlı öğrenciler için 57 adet bilim ve sanat m...
EMOJİLE

Bakan Çubukçu, eğitim sisteminin değişimlere öncülük edecek bir vizyona sahip olması gerektiğini söyledi. Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, üstün zekâlı öğrenciler için 57 adet bilim ve sanat merkezinin açıldığını söyledi.

Bahçeşehir Üniversitesi tarafından düzenlenen 2. Dünya Eğitim Bilimleri Konferansı‘nda konuşan Çubukçu, eğitim sisteminin değişimlere öncülük edecek bir vizyona sahip olması gerektiğini söyledi. Yenilikçilik ve yaratıcılığı öğrenci ve öğretmenlere kazandırmaya çalıştıklarını aktaran Çubukçu, ilköğretimde okutulan ‘Düşünme Eğitimi’ ile ‘Teknoloji ve Tasarım’ derslerinde bu konulara yer verildiğini belirtti. Bu amaçla Türkiye genelinde, üstün zekâ ve yeteneklere sahip 8 bin öğrencinin eğitim gördüğünü ve 57 bilim-sanat merkezinin açıldığını kaydetti. Üniversitenin mütevelli heyeti başkanı Enver Yücel de kültürlerin çatıştığı değil diyaloğa dönüştüğü bir eğitim dünyası hayal ettiklerini söyledi. 4 gün sürecek konferansa 66 ülkeden akademisyenler katılıyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme