Üniversiteye Yerleşemeyenler Müjde

Eğitim Güncel
Üniversitelerde boş kalan kontenjanlara Ekim başında gerçekleşecek ek yerleştirme ile öğrenci alınacak. 120 bin civarında öğrenciye üniversiteli olma şansı doğacak. Üniversitelerde 1. yerleştirme sonu...
EMOJİLE

Üniversitelerde boş kalan kontenjanlara Ekim başında gerçekleşecek ek yerleştirme ile öğrenci alınacak. 120 bin civarında öğrenciye üniversiteli olma şansı doğacak.

Üniversitelerde 1. yerleştirme sonunda boş kalan kontenjanlar ile yeni açılan böümlere, ek yerleştirmeyle öğrenci alınacak. Ek yerleştirme başvuruları Ekim‘in ilk haftasında gerçekleşecek. Başvurular bir hafta sürecek ve kazananlar Ekim ortasında açıklanacak. Kesin kayıtlar ise hemen sonra gerçekleşecek.
 

Ek Yerleştirme ile üniversitelere yerleşen öğrencilerin 20 Ekim gibi ders başı yapmaları planlanıyor. Ek kontenjan başvuru ve kayıt takviminin önümüzdeki hafta gerçekleşecek YÖK genel kurulu’nda son şeklini alması bekleniyor.
 

Ek yerleştirmede öğrencilerin tercihlerine sunulacak kontenjan açığının 120 ila 130 bin arasında olacağı belirtiliyor. Bu arada YURTKUR’un da ek yerletirme ile üniversitelere girecek olan öğrencilere yönelik olarak burs, harç kredisi ve yurtl konusunda yeni bir çalışma yapacağına dikkat çekiliyor.
Ek yerleştirmeden, daha önce, ÖSYM tarafından herhangi bir fakülteye yerleştirilmeyen öğrenciler yararlanabilecek.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur