TUS Başvuruları Başladı

Eğitim Güncel
TUS, tıpta uzmanlık eğitimi görmek üzere Sağlık Bakanlığı eğitim hastanelerine, üniversitelerin tıp fakültelerine ve Gülhane Askeri Tıp Fakültesine alınacak adaylara yönelik, ÖSYM tarafından, 12-13 Ey...
EMOJİLE

TUS, tıpta uzmanlık eğitimi görmek üzere Sağlık Bakanlığı eğitim hastanelerine, üniversitelerin tıp fakültelerine ve Gülhane Askeri Tıp Fakültesine alınacak adaylara yönelik, ÖSYM tarafından, 12-13 Eylül tarihlerinde Ankara’da yapılacak.

”2009-TUS Sonbahar Dönemi”ne başvurular 17 Ağustos’a kadar sürecek.

Başvuruların elektronik ortamda alınacağı sınav için kılavuz dağıtılmayacak. Sınavın uygulanması ve değerlendirilmesi ile yerleştirme işlemlerine ilişkin bilgiler, ”2009-TUS Sonbahar Dönemi Kılavuzu”’nda yer alacak. Sınava başvuracak adaylar, kılavuz ile başvuru merkezleri adres bilgilerine ÖSYM’nin ”http://www.osym.gov.tr” internet adresinden ulaşabilecek.

Tıp fakültesi mezunları ve sınav tarihine kadar stajyerliğini tamamlamış teğmen, üsteğmen veya yüzbaşı rütbesindeki askeri sağlık personelinin yanı sıra tıp fakültesi mezunu yabancı uyruklu adaylar da bu sınava başvurabilecek.

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı

Sınav Tarihi: 12 – 13 Eylül 2009
Başvuru Tarihleri: 10 – 17 Ağustos 2009

Başvuru ile ilgili gerekli bilgiler için lütfen tıklayınız.

Bireysel başvuru yapmak istiyorsanız lütfen tıklayınız