Türk Eğitim-Sen AİHM atağı

Eğitim Güncel
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Anayasa Mahkemesinin eğitim kurumlarına yönetici atamayı düzenleyen kanun maddesinin iptal istemini reddetmesi üzerine, AİHM’...
EMOJİLE

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Anayasa Mahkemesinin eğitim kurumlarına yönetici atamayı düzenleyen kanun maddesinin iptal istemini reddetmesi üzerine, AİHM’e başvurmak isteyenler için başvuru formu örnekleri hazırladıklarını bildirdi.

Koncuk, yazılı açıklamasında, Yüksek Mahkemenin söz konusu kararını hatırlattı.

Sendika olarak konuyu AİHM’e taşıma noktasında dava taraf ehliyetleri bulunmadığını anımsatan Koncuk, mağdur üyelerinin AİHM’e şahsi dava açması için her türlü hukuki yardımda bulunacaklarını daha önce ilan ettiklerini belirtti. 

Koncuk, bu kapsamda, AİHM’e başvurmak isteyen eğitim kurumu müdürleri, müdür başyardımcıları ve müdür yardımcıları için başvuru formu örnekleri hazırladıklarını ifade etti. Koncuk, başvuruda bulunacakların formu uygun şekilde doldurarak, ekleriyle bildirilen adrese posta yoluyla göndermeleri gerektiğini kaydetti.

Mahkemeye gönderilecek yazışma ve belgeleri birbiriyle tutturmak için zımba, bant gibi materyallerin kullanılmamasını isteyen Koncuk, tüm sayfaların sırasına göre numaralandırılması zorunluluğu bulunduğunu açıkladı.

İsmail Koncuk, başvuruların harca tabi olmadığını, reddi  durumunda halinde ise ücret ödenmeyeceğini duyurdu.

Açıklamada, AİHM’e başvuracak yöneticiler için dilekçe örnekleri de paylaşıldı. 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme