Türk Dahiler

Eğitim Güncel
Ericsson ve Sun Microsystems’ın yeni nesil mobil ve internet multimedya servislerinin oluşturulmasına ve yaratıcı fikirlere destek vermek amacıyla gerçekleştirdiği uluslararası Sun-Ericsson Uygu...
EMOJİLE

Ericsson ve Sun Microsystems’ın yeni nesil mobil ve internet multimedya servislerinin oluşturulmasına ve yaratıcı fikirlere destek vermek amacıyla gerçekleştirdiği uluslararası Sun-Ericsson Uygulama Yarışması sonuçlandı.

İkincilik ödülünü kazanan Pınar Sağlam’ın geliştirdiği WeRing uygulaması, çağrı kurulması esnasında klasik çalma sesi yerine, multimedya (ses, video, mesaj, oyun) içeriğinin arayan kişiye, aranan kişinin tercihleri yönünde uygulanmasını kapsıyor.

Barış Yanar’a üçüncülüğü kazandıran Distinctive Ringing projesi ise, çağrı kurulması esnasında aranan cihaz üzerinde kayıtlı birden fazla kişi olması durumunda ve/veya ulaşılmak istenen kişinin isteklerine göre ayırt edici imkanlar (zaman, tarih, tercihli kişi listesi ile farklılaştırılmış ses, video, tekst iletimi) sunulmasını sağlıyor.

2007-2008 eğitim döneminde başlatılan Ericsson Crea Academy kapsamında eğitim gören öğrenciler burs desteğinin yanı sıra, IMS de dahil olmak üzere birçok sektörel konuda eğitimler, yerel ve uluslararası staj desteği, Ericsson’un teknik bilgi ve belgelerine erişim hakkı ile bir yıllık sürecin ardından yapılacak değerlendirme sonucunda Ericsson bünyesinde iş imkanına sahip oluyor. Aynı zamanda Ericsson’un dünyadaki sayılı IMS Uzman Merkezlerinden biri olan İstanbul’daki merkezinde, gerek Crea Academy öğrencileri gerekse Ericsson İş Ortakları uygulama geliştirme ve test olanaklarından faydalanabiliyor.

Katılımcılar şu anda tüm uygulama geliştiricilere ücretsiz olarak sunulan Ericsson Service Development Studio (SDS) kullanarak yarışmaya katıldı. SDS, IMS tabanlı uygulamaların uçtan uca geliştirme ve testinin yapılmasında kullanılıyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme