TÜGVA’dan 10 üniversiteliye yurtdışı staj fırsatı

Eğitim Güncel
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İstanbu İl Temsilciliği İstanbul’da eğitim gören 10 üniversite öğrencisini yurtdışına gönderiyor. Başvurular için son tarih ise 17 Temmuz Perşembe…  TÜGVA taraf...
EMOJİLE

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İstanbu İl Temsilciliği İstanbul’da eğitim gören 10 üniversite öğrencisini yurtdışına gönderiyor. Başvurular için son tarih ise 17 Temmuz Perşembe… 

TÜGVA tarafından staj programına seçilecek 10 öğrenci 2 veya 5 haftalık program boyunca bulundukları ülkeler ile Türkiye arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine yönelik çalışmalarda bulunacak.

TÜGVA’nın ‘Genç elçiler’ olarak nitelediği bu 10 öğrenci, bulundukları ülkelerde temas kuracakları sivil toplum örgütleri, kamu kuruluşları ve üniversitelere yönelik Yeni Türkiye vizyonunu tanıtan faaliyetler düzenleyecek ve çeşitli saha çalışmalarında görev alacak. Ayrıca program süresince edinilen deneyimler çerçevesinde iki ülke arasındaki sosyal ve kültürel ilişkileri analiz eden raporların hazırlanmasına yönelik çalışmalarda bulunacak.

Gidiş dönüş uçak biletleri, vize masrafları ve konaklama giderleri program dahilinde karşılanacak.

Programa başvuru için, www.gencelciler.com sitesinde bulunan takvim dahilinde aşağıdaki işlemlerin eksiksiz olarak yapılması gerekiyor: 

– Sitede bulunan başvuru formunu eksiksiz olarak doldurunuz.

– Programa neden katılmak istediğinizi ve hayat motivasyonunuzu içeren bir niyet mektubu yazıp info@gencelciler.com adresine gönderin. Niyet mektubunuz en fazla 400 kelimeden oluşmalıdır, .doc dosyası ile kaydedilip tarafımıza gönderilmelidir. Niyet mektubu Türkçe yazılıp site yetkililerine iletilmelidir.

– Başvuru formunu ve niyet mektubunu 17 Temmuz 2014 günü 23:59′a kadar TÜGVA’ya eksiksiz biçimde ulaştırılmadığı takdirde başvuru kabul edilmeyecektir.

Program hakkında detaylı bilgi almak isteyenler www.gencelciler.com sitesini ziyaret edebilir veya sormak istedikleri sorular için info@gencelciler.com mail atabilir. 

TÜGVA'dan

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme