TİKAV’ın 11’inci grup bursiyerleri mezun oldu

Eğitim Güncel
TİKAV’ın açıklamasına göre, Bireysel Gelişim Programı (BGP) kapsamında Elazığ Fırat Üniversitesi’nde eğitimlerini tamamlayan TİKAV 11’inci grup bursiyerleri, dün İstanbul’da...
EMOJİLE

TİKAV’ın açıklamasına göre, Bireysel Gelişim Programı (BGP) kapsamında Elazığ Fırat Üniversitesi’nde eğitimlerini tamamlayan TİKAV 11’inci grup bursiyerleri, dün İstanbul’da düzenlenen törenle mezun oldu.

Törene, Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve TİKAV Onursal Başkanı Hamdi Akın, TİKAV Yönetim Kurulu Başkanı Sultan Yılmaz, Akfen Holding Üst Yöneticisi (CEO) Süha Güçsav ile Akfen Holding çalışanları ve programa destek veren gönüllü mentörleri katıldı.

TİKAV bünyesinde 1999 yılından bu yana uygulanan BGP kapsamında, bu yıl programı başarıyla tamamlayan toplam 18 öğrenci mezun oldu. Öğrenciler, BGP başarı belgelerini, İngilizce eğitimi sertifikaları ve Edinburgh Dükü Uluslararası Gençlik Ödül Programı Türkiye Altın Kategorisi sertifikalarını Hamdi Akın’dan aldı.

Ayrıca gecenin anısına TİKAV Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ne ve programa gönüllü olarak destek veren mentörlere öğrenciler tarafından hazırlanan anı defterleri takdim edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akın, şunları kaydetti:

“TİKAV bünyesinde yürütülen BGP’yi hayata geçirirken özellikle toplumsal ve ekonomik nedenlerle eğitim, kültür ve kişisel gelişim olanaklarına ulaşmada zorluk çeken üniversite öğrencilerine fırsat eşitliği sağlama amacıyla yola çıktık. Yaklaşık 16 yıldır başarıyla yolumuza devam ettiğimizi söyleyebilirim. Geleceğin liderlerini yetiştirmek hedefiyle hareket ettiğimiz bu yolda, bursiyerlerimizin üniversite birinci sınıftan başlayarak dördüncü sınıfın sonuna kadar kişisel gelişimlerine, yabancı dil ve bilgisayar eğitimlerine, kültür-sanat ve toplum hizmeti programlarına, ulusal ve uluslararası projelere, söyleşilere, mesleki programlara katılarak bilgi ve becerilerini zenginleştirmelerine çok önem veriyoruz.” 

Sultan Yılmaz ise BGP’ye katılan gençlerin, kendine güvenen, donanımlı, hoşgörülü ve sosyal sorumluluk bilinci gelişmiş bireyler olarak yetişmelerine büyük önem verdiklerini belirterek, “Sürekli öğrenmeye ve gelişime açık, yeteneklerinin farkında olan ve onları kullanabilen bireyler olarak hayata atılmalarına katkıda bulunabildiysek ne mutlu bize” dedi.

Program kapsamında Fırat Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Büşra Akyıldız da herkesin hayatında bir dönüm noktası olduğunu vurgulayarak, “Bizim dönüm noktamız da TİKAV’dır. Üniversite hayatımız boyunca birçok kişinin hayal edemeyeceği birçok imkana yer, zaman veya mekan fark etmeksizin TİKAV sayesinde sahip olduk. Öğrendik, her eğitimden farklı bir lezzet alarak. Öğrendiklerimizi uygulayarak başardık. TİKAV’ın bize kattığı o eşsiz bilgi havuzundan yararlanarak kimi zaman da biz öğrettik. Bizlere sağladığı imkanlar için TİKAV’a bir kere daha teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.