Tercih Yükseltmede Son Gün!

Eğitim Güncel
Tercihinde yükselme işlemi sonuçlarına göre okullara kayıt için 1 Eylül 2009 tarihinde başlayan süre bugün bitiyor. Kayıtlı olduğu okulu tercihinde yükselme işlemi sonucunda yeniden kazanan öğrenci, b...
EMOJİLE

Tercihinde yükselme işlemi sonuçlarına göre okullara kayıt için 1 Eylül 2009 tarihinde başlayan süre bugün bitiyor.

Kayıtlı olduğu okulu tercihinde yükselme işlemi sonucunda yeniden kazanan öğrenci, bu okula tekrar kayıt yaptırmayacak, kaydı sistem tarafından doğrudan yapılacak. Ancak, veli tercihinde yükselme için talepte bulunduktan sonra okuldan kayıtla ilgili öğrencinin evrakını aldıysa, tercihinde yükselme sonucunda yeniden aynı okulu kazanması durumunda yeni kayıt yaptırması gerekiyor.

Kayıtlı olduğu okuldan farklı bir okula tercihinde yükselme işlemi sonucunda kayıt hakkı kazanan öğrencinin, en son kazandığı okula kayıt yaptırma zorunluluğu bulunuyor.

Özel yetenek, mülakat/mülakat ve beden yeterliliği sınavıyla öğrenci alan okulların boş kontenjanları 5 Eylül 2009 tarihinde ilan edilecek.

Tercihinde yükselme sonucuna göre Anadolu mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları, Anadolu Tarım Meslek liseleri, Tarım Meslek Liseleri, Adalet Meslek Liseleri, Anadolu Tapu ve Kadastro Meslek Lisesine yerleşen öğrencilerin kesin kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra bu okullarda açık kontenjan kalması veya tercih listeleri yayımlandıktan sonra kurum açılması durumunda OYP esas alınarak ön kayıt yoluyla öğrenci kabul edilebilecek.