Eğitim Güncel

TEOG nakil sonuçları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı lise nakil işlemlerinde 2. dönem ek yerleştirme sonuçlarını bugün açıkladı. 24 – 28 Ağustos 2. Tercih döneminde nakil başvurusu yapan öğrenciler sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı’nın sitesine girerek öğrenebilecekler. 2…

TEOG nakil sonuçları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı lise nakil işlemlerinde 2. dönem ek yerleştirme sonuçlarını bugün açıkladı. 24 – 28 Ağustos 2. Tercih döneminde nakil başvurusu yapan öğrenciler sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı’nın sitesine girerek öğrenebilecekler.

2. Nakil Sonuçları Nasıl Öğrenilecek?

e-Okul sistemi üzerinden Anadolu ,Fen ve Meslek liseleri arasında 2. tercihlerini yapan öğenciler sonuçlarını T.C kimlik numaralarını girerek http://teog2015.meb.gov.tr/ adresinden öğrenebilecekler… 

Nakil sonuçlarını öğrenmek için tıklayınız

3. Nakiller Ne zaman Başlayacak?

2. nakil işlemlerinde herhangi bir yere yerleşemeyen öğrencilerin üzülmesine gerek yok. İstedikleri liseye yerleşemeyen öğrenciler yeniden nakil başvurusunda bulunabilecekler. Lise nakil işlemlerinde 3. dönem başvuruları da sonuçların açıklanmasının sonra başlayacak. Öğrenciler en fazla 3 tercihte bulunabilecek.

TEOG Nakilleri Nasıl Yapılacak?

Öncelikle şunu belirtelim; TEOG yerleştirmesine esas nakil işlemleri sırasında, tüm öğrenciler yerleştirmeye esas nakil isteğinde bulunabilecek. Yerleştirmeye esas nakil işlemi sonucu okul değiştiren güzel sanatlar ve spor lisesi öğrencileri, bu okuldaki hakkından vazgeçmiş sayılacak.

TEOG sonuçlarına göre yerleştirmeye esas nakil başvurusunda, 3 tercih alınabilecek. Her okul için boş kontenjan şartı aranmaksızın tercih yapılabilecek. Yerleştirmeye esas nakillerde, il veya ilçe sınırlaması bulunmayacak. Yerleştirmeye esas nakillere isteyen öğrenciler başvuru yapabilecek.

Öğrenciler tercihlerini herhangi bir ortaokul müdürlüğünden onaylatacaklardır.  Velinin isteği halinde yerleştirmeye esas nakil için alınacak 3 tercih, üç nakil yerleştirmesi dönemi için geçerli olabilecek.

Yerleştirmye esas nakil süreci 7 Eylül 2015 tarihinde sona erecektir.

Açık ortaöğretim kurumuna yerleştirilen öğrenciler için 7-10 Eylül´de, istemeleri halinde il ve ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca il veya ilçe sınırları içerisinde nakil tercih başvuruları alınarak, 11 Eylül´de nakil yerleştirmesi yapılabilecek. Bu işlemin ardından yerleştirme işlemi tamamlanacak ve 14 Eylül´de eğitim öğretime başlanacak. 

on5yirmi5

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL