Eğitim Güncel

TEOG İstanbul’daki boş kontenjanlar 2015

TEOG sonuçlarının geçtiğimiz cuma günü açıklanmasının ardından 17 Temmuz pazartesi günü de nakil başvuruları başlamış oldu. Nakiller cuma gününe kadar yapılabilecek. İstanbul’daki TEOG Boş Kontenjanları İstanbul’da pek çok okulda boş..

TEOG İstanbul’daki boş kontenjanlar 2015

TEOG sonuçlarının geçtiğimiz cuma günü açıklanmasının ardından 17 Temmuz pazartesi günü de nakil başvuruları başlamış oldu. Nakiller cuma gününe kadar yapılabilecek.

İstanbul’daki TEOG Boş Kontenjanları

İstanbul’da pek çok okulda boş kontenjan bulunuyor. TEOG nakil başvurusunda bulunmak isteyen öğrenciler İstanbul’daki boş kontenjanı olan okullara başvuruda bulunmaları gerekiyor. Öğrenciler İstanbul’daki boş kontenjanı bulunan okullardan en fazla 3 tanesine başvuruda bulunabilecek.

Peki İstanbul’da hangi okullarda boş kontenjan var?

Bu sorunun cevabını öğrenmek için Milli Eğitim Bakanlığı’nın http://sinavlar.gov.tr/Kontenjan.aspx isimli sitesine girerek İstanbul seçeneğini seçip tercih yapmak istedikleri ilçedeki okulları işaretlemeleri gerekiyor.

Örneğin; İstanbul Fatih’te yaşıyorsunuz. İl: İstanbul, ilçe: Fatih seçeneğini seçtiğinizde Fatih’te bulunan okullar listelenmiş oluyor.  Listede hem okulların taban puanlarına hem de okullardaki boş olan kontenjanlara erişilebiliyor.

Uzun uzun bu işlemlerle uğraşmak istemiyorsanız On5yirmi5’in size özel olarak hazırladığı İstanbul’daki boş kontenjanlar ve İstanbul’daki liselerin taban puanlarını içeren sayfadan İstanbul’daki tüm liselerin bilgilerine erişmek mümkün.

İstanbul’daki boş kontenjanlar için tıklayınız

Nakiller Nasıl Yapılacak?

Hiçbir tercihte bulunmayan veya tercihte bulunduğu halde tercihlerinden birine yerleşemeyerek açık öğretim kurumlarına yerleştirilen öğrenciler ile tercihleri doğrultusunda bir ortaöğretim kurumuna yerleşen öğrenciler istemeleri hâlinde 17-21 Ağustos 2015, 24-28 Ağustos 2015, 31 Ağustos-4 Eylül 2015 tarihlerinde e-okul.meb.gov.tr adresinden yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabilecektir. Öğrenciler bu süreler içerisinde yerleştirmeye esas nakil başvurusu için boş kontenjan şartı aranmaksızın 3 (üç) tercih yapacaklar ve tercihlerini herhangi bir ortaokul müdürlüğünden onaylatacaklardır. Yerleştirmeye esas nakil süreci 7 Eylül 2015 tarihi itibarıyla sona erecektir. Ayrıntılı bilgi odsgm.meb.gov.tr/ adresinden Tercih ve Yerleştirme Kılavuzuna ulaşarak edinilebilir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL