TED’in Burs Başvuruları

Eğitim Güncel
Başarılı fakat maddi olanakları sınırlı öğrencilere sağlanacak burs imkanı, yalnızca TED Okulları’nda eğitim görecek öğrencilere verilecek. Başvuruların 5 Ocak-15 Mart 2009 tarihleri arasında ka...
EMOJİLE

Başarılı fakat maddi olanakları sınırlı öğrencilere sağlanacak burs imkanı, yalnızca TED Okulları’nda eğitim görecek öğrencilere verilecek. Başvuruların 5 Ocak-15 Mart 2009 tarihleri arasında kabul edileceği “Tam Eğitim Bursu” için sınav ise 12 Nisan 2009’da yapılacak. “Tam Eğitim Bursu”, öğrencilerin servis, yemek, giyim, kitap-kırtasiye harcamalarını ve harçlıklarını üniversite lisans eğitiminin sonuna kadar karşılıyor. Bu bursu alan öğrenciler, öğrenimlerinin üniversiteye kadar olan kısmını Türk Eğitim Derneği okullarında sürdürmeye hak kazanıyor.

Sınava girmek isteyen öğrencilerde aranan kriterlerin başında, sınava girdiği tarih itibariyle devam etmekte olduğu sınıftaki karne not ortalamasının 5.00 olması ve ekonomik koşulları itibariyle maddi desteğe ihtiyaç duyması geliyor. Halihazırda Türk Eğitim Derneği’ne bağlı okullarda öğrenimini sürdüren öğrenciler ise burs sınavına giremeyecek.

“Tam Eğitim Bursu” sınavına girmek isteyen adaylar, 5 Ocak–15 Mart 2009 tarihleri arasında, www.turkegitimdernegi.org.tr sayfasından sınav kriterleri hakkında bilgi alabilir, online başvuru yapabilir ya da 0312 418 06 14/138–150-152 numaralı telefonları arayabilirler.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme