Sosyal sorumluluk projesi “mezarlık temizliği”

Eğitim Güncel
Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde gönüllü 50 lise öğrencisi, ilçe merkezi ve köylerdeki mezarlıklarda sosyal sorumluluk projesi kapsamında onarım ve temizlik çalışması yapıyor. Alaplı Anadolu İmam H...
EMOJİLE

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde gönüllü 50 lise öğrencisi, ilçe merkezi ve köylerdeki mezarlıklarda sosyal sorumluluk projesi kapsamında onarım ve temizlik çalışması yapıyor.

Alaplı Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Endüstri Meslek Lisesinde eğitim öğretim gören öğrenciler, Ramazan Bayramı öncesi ilçedeki mezarlıkların temizliği ve hasarlı kabirlerin onarımına yönelik çalışma başlattı.

Öncelikle merkez ve Tepeköy köyü mezarlığını çöp ve otlardan temizleyen öğrenciler, kırık mezar taşlarını da onardı. 

Projeden sorumlu öğrenci Levent Açıkgöz, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçedeki 20 mezarlıkta Ramazan Bayramı’na kadar temizlik ve onarım işini bitirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Kaymakamlık, belediye başkanlığı ve müftülüğün desteğini aldıklarını anlatan Açıkgöz, “Topladığımız çöp ve yabani otları belediyeye ait araçlara yüklüyoruz. Mezarlıkların temiz ve düzenli olması çok önemli. Bu duyarlılıkla geliştirdiğimiz sosyal sorumluluk projemize verilen destek bizi mutlu etti” diye konuştu.

Açıkgöz, mezarlıklardaki çalışmaların vatandaşlar tarafından da takdirle karşılandığını kaydetti. 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme