Sınavsız öğrenci alan lise kayıtları 12 Ağustos’ta

Eğitim Güncel
Öğrenciler, Çok Programlı Liseler, imam hatip ve meslek liselerine kayıt yaptırmak için, bölge sınırlaması olmaksızın 10 tercih yapabilecek. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Seviye...
EMOJİLE

Öğrenciler, Çok Programlı Liseler, imam hatip ve meslek liselerine kayıt yaptırmak için, bölge sınırlaması olmaksızın 10 tercih yapabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçlarına göre herhangi bir ortaöğretim kurumuna kayıt hakkı kazanamayan öğrencilerin, diğer liselere kayıtları da 12-29 Ağustos arasında alınacak. Buna göre, sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarının “çok programlı liselerin (ÇPL) bünyesindeki genel liselerin, imam hatip liselerinin ve meslek liselerinin”  9’uncu sınıflarına yeni öğrenci kayıtları, e-kayıt sistemi ile elektronik ortamda yapılacak. Sınavsız öğrenci alan çok programlı liselerin bünyesindeki genel liselere, imam hatip liselerine ve meslek liselerine kayıt yaptırmak isteyenler bölge sınırlaması olmaksızın 10 (on) okul tercihi yapabilecek. Öğrenciler hem imam hatip liselerine, hem meslek liselerine, hem de ÇPL bünyesindeki genel liselere kayıt yaptıramayacaklar.

AA