Sağlık Sektöründe İş Fırsatı

Eğitim Güncel
Türkiye Sağlık Endüstrisi İşverenleri Sendikası’nın SADER işbirliği ile yürüttüğü proje kapsamındaki ‘’Sağlıklı Mesleki Eğitim’’ pilot eğitimleri bu yaz Ankara’da v...
EMOJİLE

Türkiye Sağlık Endüstrisi İşverenleri Sendikası’nın SADER işbirliği ile yürüttüğü proje kapsamındaki ‘’Sağlıklı Mesleki Eğitim’’ pilot eğitimleri bu yaz Ankara’da verilecek

Tıbbi cihaz alanında faaliyet gösteren üretici, ithalatçı ve satıcı firma olmasına rağmen örgün eğitim sistemi içinde bu sektörün ihtiyacını karşılayacak eleman yetiştiren okulun bulunmaması sebebiyle, Türkiye Sağlık Endüstrisi İşverenleri Sendikası eğitim düzenliyor.

Sendikanın, Sağlık Gereçleri Üreticileri ve Temsilcileri Derneği (SADER) işbirliği ile uluslararası olarak yürüttüğü eğitim projesi kapsamında, iş hayatına tıbbi cihaz sektöründe girmeye hazırlanan gençler kalifiye eleman olarak yetiştiriliyor. Proje kapsamında tıbbi cihaz sektörü için meslek dalları tanımlanarak, standartlar oluşturulmuş ve yeterlilikler belirlenmiş. Bu meslekler arasında en yaygın olan, tıbbi laboratuar tahlili cihazları bakım ve onarım elemanı ile tıbbi cihazlar satış ve pazarlama temsilciliği alanları için eğitim müfredatları hazırlanmış.

‘Sağlıklı mesleki eğitim’ projesi kapsamında bu iki alanda iş hayatına girmek isteyen gençlere ücretsiz eğitim verilecek.

Eğitimlerle ilgilenenler www.sme.org.tr web adresinden ya da 0312 430 65 63 numaralı telefondan ayrıntılı bilgi alabilirler.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme