Eğitim Güncel

Prof. Dr. Nermin Abadan– Unat Sosyal Bilim Ödülü başvuruları başladı

İlk defa 2015 yılında “Prof. Dr. Yavuz Abadan Anayasa Hukuku Ödülü” adıyla verilmeye başlanan Abadan Ödülleri; 2016 yılında “Prof. Dr. Nermin Abadan– Unat Sosyal Bilim Ödülü” adıyla, Sosyal Bilimlerin tüm..

Prof. Dr. Nermin Abadan– Unat Sosyal Bilim Ödülü başvuruları başladı

İlk defa 2015 yılında “Prof. Dr. Yavuz Abadan Anayasa Hukuku Ödülü” adıyla verilmeye başlanan Abadan Ödülleri; 2016 yılında “Prof. Dr. Nermin Abadan– Unat Sosyal Bilim Ödülü” adıyla, Sosyal Bilimlerin tüm alanlarına açık olmak üzere Kadın Araştırmaları ağırlıklı çalışmalara verilecek. Koç Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi (KOÇ-KAM) bu alandaki araştırma projelerinin başvurularını kabul etmeye başladı. Ödül tutarı 20.000 Amerikan Doları karşılığı Türk Lirası olarak belirlendi.

Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı (Koç Üniversitesi), Prof. Dr. Feride Acar (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) ve Prof. Dr. Ayşe Ayata’dan (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) oluşan jürinin değerlendireceği projeler için son başvuru tarihi 31 Mart 2016 olarak belirlendi. Ödülü almaya hak kazanan proje 9 Mayıs 2016 tarihinde açıklanacak ve ödül, düzenlenecek törenle sahibine takdim edilecek.

Ödül ve başvuru esasları hakkında detaylı bilgi https://kockam.ku.edu.tr/tr adresinde mevcuttur.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL