Pi sayısı ile Dünya Çocuk Rekoru’nu kırdı

Eğitim Güncel
Darıca Bilge Koleji Matematik Bölümü öğretmenlerinden Yasemin Kara ve sınıf öğretmeni Emine Akıeke yönetiminde hazırlanan Sena Kubat adlı öğrenci hafızasının sınırlarını zorlayarak kırdığı dünya rekor...
EMOJİLE

Darıca Bilge Koleji Matematik Bölümü öğretmenlerinden Yasemin Kara ve sınıf öğretmeni Emine Akıeke yönetiminde hazırlanan Sena Kubat adlı öğrenci hafızasının sınırlarını zorlayarak kırdığı dünya rekoru, Prof. Dr. Orhan Kural ve rekor danışmanı Aydın Türkgücü tarafından onaylanarak tescil edildi.

Hürriyet’te yer alan habere göre, Darıca İlçesi’nde bulunan Özel Bilge Okulu 10. sınıf Hemşirelik Bölümü öğrencisi Sena Kubat öğretmenlerinin desteğiyle yaklaşık 1 aylık gibi bir sürede Pi sayısında virgülden sonraki 1100 rakamını ezberleyerek Dünya Çocuk Rekorları’na hazırlandı. Sena Kubat Dünya Çocuk Rekorları Tescil ve Hakem Heyeti Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural ve Dünya Çocuk Rekorları Yapımcısı ve Rekor Danışmanı Aydın Türkgücü karşısında Pi sayısında virgülden sonraki 1100 rakamını 4 dakika 26 saniyede ezbere söyleyerek Dünya Çocuk Rekorları Çocuk Kategorisi’nde Pİ sayısı basamak ezberleme Dünya rekorunu kırdı. Sena Kubat’ın rekoru kırmasının ardından Heyet Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural ve Rekor Danışmanı Aydın Türkgücü tarafından rekor tescil belgesi teslim edildi.

Rekoru kırdığı için çok mutlu olduğunu söyleyen Sena Kubat, “Ailem ve öğretmenlerim beni çok destekledi. Bir aylık bir çalışmada rekoru kırdım. Kendime güveniyordum. Eğer benim rekorumu daha kısa sürede kıracak olanlar olursa onları yeniden geçerim. Rekoru kırdığım için çok mutluyum” dedi.

Okuldaki öğrencilerden daha fazla basamak ezberlediğini fark ettiklerini söyleyen matematik öğretmeni Yasemin Kara, “Biz bir hayalle başladık ve hayallerimizi başardık. Matematik korkulan bir derstir. Biz bunu sevilebilecek bir ders haline getirdik. Sena’ya güvendik o da bizi yanıltmadı. Çok mutluyuz. Diğer öğrencilerden farklı olduğunu gördük. Herkesten fazla basamak ezberlediğini fark ettik. Arkasında durduk ve kendi dediğini yaptı” dedi.

Rekoru kıran Sena Kubat, hakem heyeti ve öğretmenleriyle birlikte pasta keserek başarısını kutladı. Kırılan rekorun ardından Dünya Çocuk Rekorları Tescil ve Hakem Heyeti Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural okulda Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında öğrencilere konferans verdi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme