Özel okulların puanları düşebilir

Eğitim Güncel
Yabancı özel okullar, taban puanlarını ve okul fiyatlarını açıkladı. Bu yıl ilk defa özel okullara kayıtlar, resmi okullardan daha önce gerçekleşecek. Takvime göre, Özel Okulların lise hazırlık v...
EMOJİLE

Yabancı özel okullar, taban puanlarını ve okul fiyatlarını açıkladı. Bu yıl ilk defa özel okullara kayıtlar, resmi okullardan daha önce gerçekleşecek. Takvime göre, Özel Okulların lise hazırlık ve lise 9’uncu sınıflarına 24 Haziran ile 5 Temmuz tarihleri arasında kayıt yapılacak.

Resmi okullara başvuru tarihleri de 6-16 Temmuz arasında yapılacak. 14 Ağustos’ta da resmi okulların yerleştirmeleri yapılacak. 17 Ağustos’a gelindiğinde ise yedek alımlar yapılacak. Bu yıl ilk defa uygulanan sistemle birlikte, bir özel okula kaydını yapan öğrenci resmi okulları tercih edemeyecek. Kaydından vazgeçtiği halde ise 17 Ağustos’ta yedek alımlarda resmi okullara başvuru yapabilecek.

Özel Okullar Birliği Derneği Eş Başkanı Cem Gülan, Vatan’a yaptığı açıklamada çocuklarını özel okullara kaydettirmek isteyen velilerin bu yıl dikkatli olması gerektiğini belirtti. Gülan; “Özel okula kaydı yapılacak öğrenciler resmi okullara başvuramıyor. Bu nedenle bazı veliler özel okullara kaydını yapmayabilir. Bu nedenle kontenjanlarını doldurmaya çalışacak özel okullar puanlarını düşürebilirler. Veliler gerçekleşecek dört ön kayıt ve serbest kayıt dönemini de takip etmeliler.” dedi.

/

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme