Eğitim Güncel

ÖYP kadrosuna atamalar yapılacak

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı (ÖYP) kapsamındaki atamaların yapılacağını bildirdi. YÖK’ten yapılan yazılı açıklamada, 31 Ağustos tarihli ve 2015/9 sayılı genelge ile tüm kamu kurum ve kuruluşlarında naklen..

ÖYP kadrosuna atamalar yapılacak

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı (ÖYP) kapsamındaki atamaların yapılacağını bildirdi.

YÖK’ten yapılan yazılı açıklamada, 31 Ağustos tarihli ve 2015/9 sayılı genelge ile tüm kamu kurum ve kuruluşlarında naklen ve açıktan atamaların ikinci bir talimata kadar durdurulduğu hatırlatıldı.

Üniversitelerin öğretim elemanı ihtiyacını karşılamak amacıyla 2010’dan beri  ÖYP ile her yıl merkezi yönetim bütçe kanunlarıyla verilenatama izni sayısı kadar araştırma görevlisi kadrolarına atama yapıldığı belirtildi.

Programda herhangi bir aksamaya meydan vermemek için 1 Eylül’de Başbakanlıktan  ÖYP kapsamında yapılacak atamalara, söz konusu genelge kapsamında izin verilmesi talebinde bulunulduğu kaydedilen açıklamada, “Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun bizzat ilgisi neticesinde, Başbakanlığın 4 Eylül 2015 tarihli yazısıyla,ÖYP kapsamında araştırma görevlisi kadrolarına yapılacak atamalara, 2015/9 sayılı genelge kapsamında izin verildi” ifadelerine yer verildi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL