Eğitim Güncel

ÖSYM işlemleri e-devlet şifresiyle yapılabilecek

e-Devlet Şifresi ile ÖSYM Sistemlerine Giriş Aday İşlemleri Sistemi (https://ais.osym.gov.tr) Başvuru Merkezi İşlemleri Sistemi (https://bmis.osym.gov.tr) Sınav Merkezi İşlemleri Sistemi (https://smis.osym.gov.tr) Kamu Kurumları İşlemleri Sistemi (https://kkis.osym.gov.tr) Görevli İşlemleri Sistemi (https://gis.osym.gov.tr) Bu..

ÖSYM işlemleri e-devlet şifresiyle yapılabilecek

e-Devlet Şifresi ile ÖSYM Sistemlerine Giriş

Aday İşlemleri Sistemi (https://ais.osym.gov.tr)

Başvuru Merkezi İşlemleri Sistemi (https://bmis.osym.gov.tr)

Sınav Merkezi İşlemleri Sistemi (https://smis.osym.gov.tr)

Kamu Kurumları İşlemleri Sistemi (https://kkis.osym.gov.tr)

Görevli İşlemleri Sistemi (https://gis.osym.gov.tr)

Bu özellik ile ÖSYM şifresi kullanarak yapılan tüm işlemlerin, E-Devlet Kapısı üzerinden giriş yapılarak da gerçekleştirilme imkânı sağlanmıştır.  ÖSYM şifresinin kullanımı ve edinimi ile ilgili herhangi bir değişiklik yapılmamıştır.

ÖSYM şifresi kullanılarak veya e-Devlet Kapısı üzerinden giriş yapılarak yapılan tüm işlemlerin sorumluluğu adayın veya görevlinin kendisine aittir. Bu nedenle şifre hiç kimseyle paylaşılmamalıdır.

Ayrıca e-Devlet Kapısından “Tek Tıkla Giriş” özelliği kullanılarak da yukarıda belirtilen uygulamalara güvenli giriş yapma, ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi(https://odeme.osym.gov.tr)’ine erişilebilme ve ÖSYM sisteminde var olan sınav/yerleştirme sonuçlarını toplu olarak görme ekranına erişim özelliği eklenmiştir.

ÖSYM Merkezi (Bilkent-Ankara) ve Başvuru Merkezlerinde aday veya görevliye e-Devlet şifresi verme işlemi yapılmamaktadır.

Adaylara ve görevlilere önemle duyurulur.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL