ÖSYM diploma notlarını kontrole açtı!

Eğitim Güncel
ÖSYM, ‘2015-ÖSYS: Adayların Diploma Notu Bilgilerinin E-Okul’dan Edinilmesi, Adaylar Tarafından Kontrolü ve Okul İşlemleri Sisteminin Açılması’na dair bir açıklama yaparak, OBP’yi oluşturan bilgilerin...
EMOJİLE

ÖSYM, ‘2015-ÖSYS: Adayların Diploma Notu Bilgilerinin E-Okul’dan Edinilmesi, Adaylar Tarafından Kontrolü ve Okul İşlemleri Sisteminin Açılması’na dair bir açıklama yaparak, OBP’yi oluşturan bilgilerin 13 Haziran’da MEB e-Okul sisteminden alınarak ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’ne kaydedildiğini açıkladı. Diploma notunun yanı sıra okul birinciliği bilgisi de MEB e-Okul sisteminden alınacak. Bu sisteme KKTC okulları dâhil değil.

2015-ÖSYS’ye başvuran adaylar, e-Okul Sisteminden temin edilen eğitim bilgilerine 16 Haziran’dan itibaren ‘https://ais.osym.gov.tr’ internet adresinden bakabilecek. Ayrıca kontrol edilmesi amacıyla aday bilgileri ‘https://kkis.osym.gov.tr’ internet adresinden ilgili okullar tarafından görülebilecek.

Düzeltme için başvuru 16-19 Haziran’da yapılabilecek

Eğitim nerede’de yer alan habere göre adaylar, 16-19 Haziran arasında eğitim bilgilerinde düzeltme işlemleri için kendi okullarına başvuru yapacak. Okul birinciliğine ilişkin itirazlar da okul müdürlüklerine yapılacak. Eğitim bilgilerinde değişiklik yapılması gereken adaylar için okul müdürlükleri e-Okul Sistemi üzerinden değişikliklerin yapılmasını en geç 19 Haziran mesai saati bitimine kadar sağlayacak. Adayların bireysel olarak veya ortaöğretim kurumlarının doğrudan ÖSYM’ye yapacakları değişiklik/düzeltme talepleri kabul edilmeyecek.

Düzeltme işlemlerinin bitmesinin ardından, ÖSYM tarafından eğitim bilgisi MEB e-Okul Sistemi’nden 20 Haziran tarihinde ikinci kez elektronik ortamda alınarak ÖSYS kayıtlarına yansıtılacak. Bu nedenle değişiklik isteklerinin 19 Haziran mesai bitimine kadar MEB e-Okula bildirilmesi önemli. Adaylar, MEB e-Okul Sistemi’ndeki güncellenmiş eğitim bilgilerine 21 Haziran’dan itibaren ‘https://ais.osym.gov.tr’ internet adresinden erişebilecek.

https://kkis.osym.gov.tr kullanıcı bilgileri https://bmis.osym.gov.tr kullanıcı bilgileri ile aynıdır” denilen duyuruda, https://kkis.osym.gov.tr kullanıcı bilgilerini hatırlamayan Okul Müdürlükleri’nin bu bilgilerini, 444 6796 (ÖSYM) numaralı çağrı merkezinden öğrenebilecekleri de vurgulandı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme