Eğitim Güncel

ÖSYM 2015 ÖSYS taban ve tavan puanları kitapçığı

İyi bir üniversiteye yerleşmek isteyen adayların üniversite hazırlık süreçleri devam ederken Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi yani kısa adıyla bildiğimiz ÖSYM, 2015 ÖSYS taban ve tavan puanlarını kendi internet sitesinden..

ÖSYM 2015 ÖSYS taban ve tavan puanları kitapçığı

İyi bir üniversiteye yerleşmek isteyen adayların üniversite hazırlık süreçleri devam ederken Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi yani kısa adıyla bildiğimiz ÖSYM, 2015 ÖSYS taban ve tavan puanlarını kendi internet sitesinden yayımladı.  Yayımlanan taban ve tavan 2016 yılında iyi bir üniversiteye yerleşmek isteyen adaylara bir kaynak niteliğinde.

2015-ÖSYS Yükseköğretim Programlarının Merkezi Yerleştirmedeki En Küçük ve En Büyük Puanları ismiyle yayımlanan kitapçık üç bölümden oluşuyor. Kitapçıkta yer alan bölümler şöyle;

1-İlk bölümde, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarına göre yerleştirme yapılan örgün lisans ve açık öğretim lisans programları bulunuyor.

2- İkinci bölüm, YGS sonuçlarına göre ve sınavsız geçişle yerleştirme yapılan örgün ön lisans ve açık öğretim ön lisans programlarını kapsıyor. Üçüncü bölüm ise sınav puanlarının ve yerleştirme puanlarının dağılımını içeriyor.

2015 ÖSYS taban ve tavan puanlarını öğrenmek için tıklayınız

2016 LYS Sonuçları Nasıl Öğrenilecek?

Adaylar 2016 LYS yerleştirme sonuçlarını ÖSYM’nin internet sitesinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle öğrenebilecek.

Adaylar yerleştirme sonuçlarını ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecek. Yerleştirme sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL