‘ÖSS Kumar Olmaktan Çıkmalı’

Eğitim Güncel
Başbakan Vekili Bülent Arınç ”Onlar da Buradaydı” projesi kapsamında 1965 yılında mezun olduğu Manisa Lisesi’ni ziyaret etti. Başbakan Vekili Arınç, kendisinin 414 puan alarak üniver...
EMOJİLE

Başbakan Vekili Bülent Arınç ”Onlar da Buradaydı” projesi kapsamında 1965 yılında mezun olduğu Manisa Lisesi’ni ziyaret etti. Başbakan Vekili Arınç, kendisinin 414 puan alarak üniversiteye girdiğini kaydederek, şöyle konuştu:

”O zaman bu kadar milyonlar seviyesinde üniversiteye girmek isteyen yoktu. Siz de başarılı olacaksınız ama kafanızda mutlaka bir ideal olsun. Üniversiteden de iyi bir yerde eğitim yapmak ve hayata atılmak hedefiniz olacak. Büyük düşünmemiz lazım. Dünyada artık bu işler büyük hedefler öne konularak yapılıyor. 5’ten şaşma 6’yı aşma dönemi geride kaldı. ‘Liseyi bitireyim de ne olursa olsun’ diye bizim dönemimizde düşünülürdü. Lise mezunu o zaman yedek subay olurdu, şimdi üniversite mezunu bile olamıyor. Çok dinamik bir nüfusumuz var.

Nitelikli eğitimle öğrencileri hayata hazırlamak lazım.”

Bülent Arınç, öğrencilerin üniversiteye giriş sınavlarıyla ilgili soruları üzerine ”Yeni YÖK yönetimi üniversiteye girişte yeni bazı formüller üzerinde çalışıyor. Tümüyle sanıyorum üniversiteye girişte ÖSS’nin kalkması değil belki bazı branşlarla eğitim konularında bunu kademeli olarak yapacaklar. ÖSS bir kumar olmaktan çıkmalı.

Öğrencilerimiz bu barajları kendi yetenekleriyle, başarıyla, aşabilecek bir noktaya gelmeli. Bu pedagojik bir konudur. Ben Yükseköğretim Kurulunun bazı çalışmalarının bundan sonrası için faydalı olacağını düşünüyorum” değerlendirmesini yaptı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme