Okula başlama yaşı 3 ay öne çekildi

Eğitim Güncel
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitim gündemine ilişkin soruları yanıtladı. 31 Mart yerel seçimleri öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Selçuk okula başlama yaşını 3 ay öne çektiklerini...
EMOJİLE

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitim gündemine ilişkin soruları yanıtladı. 31 Mart yerel seçimleri öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Selçuk okula başlama yaşını 3 ay öne çektiklerini belirterek, “Çağ nüfuslarını net ayırabilelim diye 69 ayı önümüzdeki yıl gerçekleştirmiş olacağız” dedi.

YAPAY ZEKA

Bakan Selçuk, Öğretmenlik Meslek Yasası ile ilgili hazırlıkların tamamlandığını belirtirken ‘yapay zekâ strateji’leriyle ilgili bilgi verdi. Selçuk, “Bakanlığımızın yapay zekâ stratejisi bir ay içinde çıkacak. Bu strateji ile ilgili dijital altyapı kuruyoruz” dedi. Kapatılan dershanelerle ilgili konuşan Bakan Selçuk, “Merdivenaltı dershaneler idare ya da ceza hukukunun konusu olarak bir takibat sistematiğine tabi tutulacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı sonrasında bizim için önemli olan şey, mevcut durumdaki ihtiyaçları tümüyle tatmin etmek” ifadelerini kullandı.

Selçuk, “Eğitim demokrasiyle çok yakından ilgili. Eğitimde güçlü bir beklenti varsa o zaman yerel seçimlerde bize destek olunması gerektiği çok açık” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Kaynak: Yeniçağ

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme