Okul Servislerinde Kameralı Dönem

Eğitim Güncel
Kayseri’de, Minibüsçüler ve Servisçiler Odası, yeni bir projeye imza atmaya hazırlanıyor. Servislerde yaşanabilecek olayların önüne geçmek için gelecek eğitim ve öğretim sezonunda çalışacak serv...
EMOJİLE

Kayseri’de, Minibüsçüler ve Servisçiler Odası, yeni bir projeye imza atmaya hazırlanıyor. Servislerde yaşanabilecek olayların önüne geçmek için gelecek eğitim ve öğretim sezonunda çalışacak servislere kamera yerleştirmek için altyapı çalışmaları başladı. Minibüsçüler ve Servisçiler Odası Başkanı Yavuz Ay, "Biz Kayserililere çocuğunu takip et diyeceğiz. İsteyen veli çocuğunun görüntülerini alıp izleyebilecek. Bu konuda yetkililerden de yardım bekliyoruz." dedi.

Türkiye’nin en kaliteli servis filosunun Kayseri’de olduğunu açıklayan Minibüsçüler ve Servisçiler Odası Başkanı Yavuz Ay, Kayseri’de S plakası taşıyan 787 servisin bulunduğunu ifade etti. Yeni eğitim ve öğretim sezonunda büyük değişikliklere imza atacaklarını belirten Ay, okul önlerinde masa atıp kayıt yapan servis işletmelerine müsaade etmeyeceklerini bunun yerine okulda bir yer ayarlanacağını ifade etti. Her okulda bir firma düşüncesini de yürürlüğe geçirmek için çalıştıklarının altını çizen Ay, "Her okula artık bir servis şirketi girebilecek. Artık her servis şirketi istediği okuldan öğrenci toplayacak. UKOME’nin belirlediği tarife ne ise o uygulanacak yani tek tarife uygulaması yapılacak. Fazla para kazanmak adına çok sayıda öğrenci taşıyarak kural ihlali yapan servisçilerin önüne geçilmiş olacak. Fiyat indirimine gidenler de uyarılacak. Fazla öğrenci taşınmasına müsaade etmeyeceğiz" dedi.

Emniyet ve zabıtanın işlerini kolaylaştıracaklarını belirten Ay, servisçiliği elit meslek haline getirmek için yoğun çaba içerisinde olduklarını kaydederek, "Hedefimiz 3 yılda tüm servislerimizi ruhsatlı hale getirmeyi planlıyoruz. Tüm servislerimize araç takip sistemi kuracağız. Hangi servisin nerede olduğunu takip edeceğiz. Servislerimize kamera taktırmayı da düşünüyoruz. Gelecek eğitim ve öğretim sezonuna yetiştirmek için alt yapı çalışmalarına başladık. Biz Kayseri’ye çocuğunu takip et diyeceğiz. Veliler, çocuklarının servis içindeki hareketlerini kamera sayesinde takip edebilecek. Biz bu konuda yetkililerden de destek bekliyoruz. Destek verirlerse geleceğimizin teminatlarını güven altına almış olacağız." açıklamasında bulundu.
Ay, Servisçiler Sitesi’nin kurulması için girişimlerde de bulunduklarını belirterek, belediye ile arsa tespiti konusunda çalışmalara başladıklarını da sözlerine ekledi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi