Okul Servisleri Takipte!

Eğitim Güncel
Okul servislerinin takibinde ve denetiminde geçen yıl uygulamaya konulan GPS sistemi bu yıl daha etkin kullanılarak, öğrenci servislerinin zamanında servis hizmetini verip vermediği yakın takibe alınd...
EMOJİLE

Okul servislerinin takibinde ve denetiminde geçen yıl uygulamaya konulan GPS sistemi bu yıl daha etkin kullanılarak, öğrenci servislerinin zamanında servis hizmetini verip vermediği yakın takibe alındı.

Kayseri Minibüsçüler ve Servis İşletmecileri Odası Başkanı Mustafa Çabucak, öğrenci servisi işletmecilerinin yeni eğitim ve öğretim dönemine sorunsuz başlangıç yaptığını söyledi.

Öğrenci servisini gerçekleştirecek araçların yeni dönem öncesi sıkı bir denetimden geçtiğini kaydeden Mustafa Çabucak, "Sorunsuz bir eğitim ve öğretim dönemi geçirmek için oda olarak gereken çalışmaları sürekli yapıyoruz. İl Emniyet Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi ile bu anlamda koordineli çalışmalar yürütmekteyiz. Geçtiğimiz yıl başlattığımız GPS ile öğrenci servisi takip programı da bunlardan biri. Öğrenci velilerimiz GPS Sistemi ile öğrencilerin nereden, ne zaman, hangi yöne hareket ettiklerini dahi takip etme imkânına sahip oldu." diye konuştu.

Okul müdürleriyle yapılan çalışmanın bu yıl da devam edeceğini ifade eden Çabucak, şu bilgileri verdi: "Öğrencilerimizin zamanında okulda ve yine zamanında evlerinde olmaları için servis sürücülerinin gerekli hassasiyet içinde olmaları sağlanacaktır.

Ayrıca odamız üzerine düşen görevleri yerine getirmek adına öğrenci servisi işletmecilerine gereken bilgilendirme toplantılarını devamlı yapmakta. Her yıl okullar açılmadan bir hafta önce yapılan bilgilendirme toplantılarımızda İl Emniyet Müdürlüğü yetkililerimiz, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ile servis işletmecilerimiz bir araya gelerek, yeni dönemde yaşanabilecek aksaklıkların önüne geçmek için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Trafik Denetleme Ekiplerimiz ile Büyükşehir Belediyesi ekipleri bu yıl yine tüm araçları kontrolden geçirdiler. Gerekli donanıma sahip olmayan araçlara vize yapılmadı. Şu an trafiğe çıkan tüm servis araçlarımızın kontrolleri yapılmış durumda."

Öte yandan, servis İşletmecilerinin yeni tarifeyi odadan temin edeceklerinin altını çizen Mustafa Çabucak, yeni eğitim ve öğretim döneminde servis işletmecilerinin ve velilerin herhangi bir sorunla karşılaşmaları durumunda 0352 222 17 93 numaralı telefondan odaya ulaşabileceklerini dile getirdi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme