Öğretmenlerden Öğrencilere Burs

Eğitim Güncel
Çorum‘un İskilip ilçesinde bir lisenin öğretmenlerince oluşturulan fon aracılığı ile üniversitede eğitim gören öğrencilere burs veriliyor. İskilip Lisesi Müdürü Hüseyin Hastaoğlu, yaptığı açıkla...
EMOJİLE

Çorum‘un İskilip ilçesinde bir lisenin öğretmenlerince oluşturulan fon aracılığı ile üniversitede eğitim gören öğrencilere burs veriliyor.

İskilip Lisesi Müdürü Hüseyin Hastaoğlu, yaptığı açıklamada, okullarından üniversiteyi kazananlara destek olmak için okulda oluşturdukları yardım fonuyla öğrencilere burs verdiklerini söyledi.

İskilip Lisesi Öğretmenleri Yardım Fonu adı altında 2003 yılında kurdukları fon sayesinde bu yıla kadar okuldan mezun olmuş ve üniversitede eğitim gören çok sayıda öğrenciye maddi destek sağladıklarını anlatan Hastaoğlu, fona öğretmenlerin yanı sıra hayırsever vatandaşların da destek olduğunu vurguladı.

Yardım edilecek öğrencinin, okul müdürünün başkanlığında müdür yardımcıları, rehber öğretmen ve okul aile birliğinde görevli öğretmenden oluşan komisyon tarafından belirlendiğini ifade eden Hastaoğlu, ”Öğrencinin İskilip Lisesi mezunu olması ve okuduğu üniversitede devam zorunluluğu istenmektedir. Parasal yardım, öğrenciye okulunun bitimine kadar veriliyor” dedi.

Geçen yıl üniversitede eğitim gören ve komisyon tarafından belirlenen 20 öğrenciye fon tarafından burs verildiğini kaydeden Hastaoğlu, 50 TL’lik bursların öğrencilerin her ay banka hesaplarına yatırıldığını aktardı.

Hüseyin Hastaoğlu, amaçlarının maddi durumu iyi olmayan ve yüksek öğrenimini sürdüren öğrencilerin yanı sıra ailelerine destek olmak olduğunu bildirdi.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme