Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun…

Eğitim Güncel
Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü. Türkiye’deki öğretmenlerin birçok sorunu olduğu herkesin malumu. Yine de Türkiye’de böylesi bir günün kutlanması çok önemli. Yılda bir defa da olsa bu kuts...
EMOJİLE

Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü. Türkiye’deki öğretmenlerin birçok sorunu olduğu herkesin malumu. Yine de Türkiye’de böylesi bir günün kutlanması çok önemli. Yılda bir defa da olsa bu kutsal mesleği yapan insanlar hatırlanma fırsatı buluyor. Bu yılda baştaMilli Eğitim Bakanlığı olmak üzere siyasilerin pek çoğu öğretmenlerin bu önemli gününü kutlamayı ihmal etmedi. 

ÖĞRETMENLİK ÖNEMİNİ YİTİRMEDİ

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ve öğretmenler, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Anıtkabir’i ziyaret etti. Bakan Çubukçu, Ankara Valisi Kemal Önal, bakanlık bürokratları ile 81 ilden gelen öğretmenlerin bulunduğu heyet, Aslanlı Yol’dan yürüyerek Atatürk’ün mozolesine geldi. Çubukçu’nun mozoleye çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunuldu.

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda ise bir insan yetiştirme sanatı olan öğretmenlik mesleğinin zaman zaman Türkiye’nin sosyoekonomik koşullarından olumsuz etkilense de önemini ve saygınlığını hiçbir zaman yitirmediğini belirtti. Çubukçu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, Kurtuluş Savaşı’ndan sonra bütün enerjisini ve zamanını yeni Türkiye’nin inşasına vakfeden Büyük Önder Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği 24 Kasım 1928 yılının 81. yıl dönümünde, O’nun yaktığı eğitim meşalesinin ışığını yeni nesillere taşıyan tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü‘nü en içten dileklerle kutladığını kaydetti.

Bakan Çubukçu, öğretmenlerin almış olduğu emaneti en iyi şekilde yerine getirmek ve yeni nesilleri yetiştirmek için gösterdiği çabanın, öğretmenlik mesleğini ülkemizin en onurlu ve saygın mesleklerinden biri yaptığını vurguladı.