Eğitim Güncel

Nâzım Hikmet Yaz Okulu öğrencileri mezun oluyor

Yapı Kredi Yayınları, bu yıl İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Yazarlar Okullarda” projesi kapsamında Türkiye’nin en önemli şair ve yazarlarından biri olan Nâzım Hikmet’in adına bir yaz okulu kurdu. İkinci..

Nâzım Hikmet Yaz Okulu öğrencileri mezun oluyor

Yapı Kredi Yayınları, bu yıl İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Yazarlar Okullarda” projesi kapsamında Türkiye’nin en önemli şair ve yazarlarından biri olan Nâzım Hikmet’in adına bir yaz okulu kurdu. İkinci dönemi 17 Ağustos Pazartesi günü Büyükada’da başlayan okulun öğrencileri, 28 Ağustos’ta yapılacak bir törenle sertifikalarını İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız’ın elinden alacak.

İlki 22 Haziran – 3 Temmuz tarihleri arasında Gaziosmanpaşa İkinci Mehmet Sağlık Meslek Lisesi’nde gerçekleştirilen Nâzım Hikmet Yaz Okulu’nun ikinci dönemi 17 Ağustos – 28 Ağustos tarihleri arasında Büyükada Şehit Murat Yüksel Ortaokulu’nda yapıldı.

Katılımcıların özgün eser, imge ve nesne yaratmalarına olanak sağlayan, görsel ve zihinsel belleklerini güçlendiren, hislerini ifade edebilecekleri bir yaratım sürecini destekleyen Nâzım Hikmet Yaz Okulu, öğrencilerin kendilerini ifade edebilme yetisini geliştirip, özgüvenlerini kuvvetlendiren uygulamalı bir proje.

 Yapı Kredi Yayınları’nın desteğiyle ücretsiz eğitim veren ve orta öğrenim 6., 7. ve 8. sınıf öğrencileri için hazırlanan bu proje, haftada 5 gün olmak üzere toplamda 10 gün sürdü. Projede yaratıcı okuma, yaratıcı yazma, doğaçlamadan sahneye “Nâzımca”… ve resim dersleri yer aldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL