Müzik Okullarına Yeni Ayar

Eğitim Güncel
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), devlet konservatuvarlarına bağlı müzik ve bale ilköğretim okulu ile müzik ve sahne sanatları liselerinde verilen eğitim-öğretim uygulamalarının hepsine belli bir standart...
EMOJİLE

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), devlet konservatuvarlarına bağlı müzik ve bale ilköğretim okulu ile müzik ve sahne sanatları liselerinde verilen eğitim-öğretim uygulamalarının hepsine belli bir standart getirerek yönetmelik hazırladı.

Resmi Gazete’de yayımlanan bu yönetmelikle bütün devlet konservatuvarlarına bağlı ilköğretim ve liselerdeki eğitime belli bir standart getirdi. Daha önce, bu okullarda verilen eğitim-öğretim ile ilgili her üniversitenin ayrı özel yönetmeliği bulunuyordu. Yeni yönetmeliğin getirdiği bazı koşullar ise şu maddelerle oluştu…

• Okullar, Rektörlüklerin teklifi, YÖK’ün kararı ve Bakanlığın izni ile açılacak.

• Okullardaki iş ve işlemler, e-okul sistemi üzerinden yürütülecek.

• Okullarda Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulunca kabul edilen öğretim programları ve haftalık ders çizelgeleri esas alınacak.

• Adayların okula kabul edilebilmeleri için kayıt-kabul şartlarını taşımaları ve konservatuvar yönetim kurulunca belirlenen sınav komisyonunun düzenleyeceği sınavlarda başarılı olmaları gerekecek.

• Bu okullardaki derslere devam zorunlu olacak.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme