MEB’den Açıklama

Eğitim Güncel
Yönetmeliğin 7. maddesinde ”Okul servis araçlarının kiralanması; her yıl okul-aile birliği yönetim kurulu başkanının başkanlığında, okul-aile birliği yönetim kurulunca belirlenecek bir temsilci,...
EMOJİLE

Yönetmeliğin 7. maddesinde ”Okul servis araçlarının kiralanması; her yıl okul-aile birliği yönetim kurulu başkanının başkanlığında, okul-aile birliği yönetim kurulunca belirlenecek bir temsilci, okul-aile birliği yönetim kurulunca çocuğu servisle taşınan veliler arasından tespit edilecek dört veli, okul koruma derneği yönetim kurulunca belirlenecek bir temsilci ile varsa okul eğitim vakfı yönetim kurulunca belirlenecek bir temsilcinin katılımlarıyla oluşturulacak komisyon tarafından yapılır” hükmü yer aldığını belirten Er, dolayısıyla yönetmeliğe göre okul servislerinin yaş sınırının belirlenmesinde okul aile birliklerinin yetkili olduğunu vurguladı.

Er, ”Okul aile birlikleri istedikleri yaş sınırını koyabilir. İhaleyi kendileri yaptıkları için 2 yaşında da 10 yaşında da olmasını isteyebilirler” diye konuştu.

Taşımalı eğitimin de servis araçlarıyla yapıldığına işaret eden Er, taşımalı eğitim için ayrı bir uygulama yürütüldüğünü anlattı. Taşımalı eğitimde kullanılacak servis araçlarının ihalesinin il milli eğitim müdürlüklerince Ağustos ayında gerçekleştirildiğini ifade eden Er, ”Bu nedenle bu eğitim-öğretim yılında taşımalı eğitim için kullanılan servis araçları eski yönetmelikteki 12 yaş sınırına göre belirlendi” dedi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme