Lise Birincilerine KKTC’den Burs

Eğitim Güncel
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti üniversiteleri bu yıl açıkta kalan 1468 lise birinsini Kuzey Kıbrıs’a çekmek için yüzde 100 -50 arasında burs vereceğini açıkladı. 16 bin 450 kontenjana sahip olan ...
EMOJİLE

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti üniversiteleri bu yıl açıkta kalan 1468 lise birinsini Kuzey Kıbrıs’a çekmek için yüzde 100 -50 arasında burs vereceğini açıkladı.

16 bin 450 kontenjana sahip olan Kuzey Kıbıs üniversiteleri bu yıl yalnızca 4 bin 270 öğrenciden tercih alması büyük hayal kırıklığı yaratmıştı. Ülke ekonomisinde üniversitelerin ekonomiye yıllık katkısının 650 milyon TL olduğu KKTC’de şimdi gözler ek kontenjanlarda.

 

Lise birincilerine hangi üniversite ne kadar burs veriyor?

 

Yakındoğu Üniversitesi; Eğitim Fakültesi, Denizcilik Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari, İletişim, Mimarlık, Mühendislik fakülteleri ve Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu’nu ek yerleştirmede tercih eden öğrencilere hazırlık sınıfı dahil yüzde 100 burs olanağı sağlıyor.

 

Doğu Akdeniz Üniversitesi, Girne Amerikan Üniversitesi, Lefke Üniversitesi Lise birincisi öğrencilere, üniversitenin kontenjanlarını tercih edip yerleşmeleri halinde yüzde 50 burs verileceğini açıkladılar.

 

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi; Eğitim Fakültesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği, Resim İş Öğretmenliği, Fen Edebiyat Fakültesi, İngiliz Dili Edebiyatı, Türk Dili Edebiyatı, Mimarlık, İç Mimarlık, Grafik Tasarım, Endüstri Ürünleri Tasarımı, Avrupa Birliği İlişkileri, İşletme, Uluslarrası İlişkiler, Gazetecilik, Radyo ve Televizyon, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler, Görsel İletişim Tasarımı, Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Yönetim Bilimlerini Sistemleri bölümlerine yerleşecek olan lise birincilerine yüzde 50 burs olanağı sağlıyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi