KTO’da sıradışı mezuniyet töreni

Eğitim Güncel
Konyalı ünlü modacı Zeynep Kartal’a teşekkür ederek sözlerine başlayan KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade, “Karatay Üniversitesi her ne kadar beş yıl önce açılmış görünse de bu üni...
EMOJİLE

Konyalı ünlü modacı Zeynep Kartal’a teşekkür ederek sözlerine başlayan KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade, “Karatay Üniversitesi her ne kadar beş yıl önce açılmış görünse de bu üniversitenin temeli 1251’de kurulan Karatay Medresesi’ne dayanıyor. O nedenle tarihimizle tasarımların uyumlu bir çizgide olması amacıyla mezuniyet programımızın önemli bir parçası olan bu süreci Zeynep Hanım ile birlikte yürüttük.

Kendisinin kültürel değerlere ve medeniyette devamlılığa vurgu yapan tasarımları hepimizi mutlu etti. Bu güzel tasarımlar ve bunları bir Konyalı olarak üniversitemize bağışlaması da bizim için ayrı bir gurur ve mutluluk kaynağı. Zeynep Hanım’ın uluslararası camiada kültürümüz temsil ediyor olması bizi onurlandırıyor. Kendisine bu nezaketinden dolayı huzurlarınızda teşekkür ediyorum’’ şeklinde konuştu.

Konuşmada söz alan modacı Zeynep Kartal ise, öncelikli amacının yeni neslin kendi kültürümüzle buluşması olduğunu ifade ederek, “Bugüne kadar pek çok defile hazırladım ve tasarım yaptım ancak bu çalışmanın benim için anlamı başka. Selçukluların ve bu toprakların kadim başkenti olan Konya’ya katkıda bulunmaktan bana tüm çalışmalarımda yaşadığımdan ayrı bir gurur yaşatıyor. Umarım medeniyetimizin kendine özgü çizgileri ülkenin dört bir yanına ve özellikle gençlere ulaşır. Bu çalışmaları hediye etmek benim için bir gurur kaynağı” diye konuştu.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme