Eğitim Güncel

İTÜ’yü tercih edenler Amerika stajı kazanıyor

2002’da kurulan ve kısa sürede Türkiye’nin önde gelen teknokent yapılanmalarından biri haline gelen İTÜ ARI Teknokent, 242 yıllık geçmişiyle Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından İstanbul Teknik Üniversitesi’ne (İTÜ) girmeye hak..

İTÜ’yü tercih edenler Amerika stajı kazanıyor

2002’da kurulan ve kısa sürede Türkiye’nin önde gelen teknokent yapılanmalarından biri haline gelen İTÜ ARI Teknokent, 242 yıllık geçmişiyle Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından İstanbul Teknik Üniversitesi’ne (İTÜ) girmeye hak kazanan öğrencilere ABD’de staj imkanı sunuyor.

Özellikle mimarlık ve mühendislik bölümleriyle yalnızca Türkiye’nin değil dünyanın da sayılı okulları arasında yer alan İstanbul Teknik Üniversitesi’ni kazanan öğrenciler, eğitim hayatları süresince teknoloji tabanlı girişimciliğin ülkemizdeki önemli merkezlerinden İTÜ ARI Teknokent’in de çalışmalarını yakından görme ve girişimcilik faaliyetlerini tanıma fırsatı yakalıyor.

Türkiye’nin Ar-Ge ve inovasyona dayalı teknolojik altyapısını güçlendirmede etkin rol oynayan İTÜ ARI Teknokent, teknoloji alanında her sektörlerde faaliyet gösteren şirketleri uluslararası müşteri ve yatırımcılarla bir araya getiriyor. İTÜ ARI Teknokent, 2015 yılında başlattığı yurtdışı yatırımları kapsamında girişimci firmaları Amerika pazarına taşıyan İTÜ GATE projesinin yanı sıra dünyanın en önemli girişimcilik ekosistemlerinden Chicago 1871’de açtığı ofisle de Türkiye’deki firmaların uluslararası markalara dönüşümüne ön ayak oluyor.

Bilgi için: Erdem Dicle / Mehveş Erdoğan / Artı İletişim Yönetimi / 0212 347 03 30/ [email protected]

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL