İstanbul Üniversitesi’nden yeni fakülteler

Eğitim Güncel
Üniversiteden yapılan yazılı açıklamaya göre, Resmi Gazete’de yayımlanan 7723 sayılı Kararname ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Spor Bilimleri Fakültesi’ne, Ulaştırma ve Lojis...
EMOJİLE

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamaya göre, Resmi Gazete’de yayımlanan 7723 sayılı Kararname ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Spor Bilimleri Fakültesi’ne, Ulaştırma ve Lojistik Yüksekokulu da Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi’ne dönüştürüldü.

 Yüksekokul olarak 1999’dan bu yana öğretim faaliyetlerini sürdüren Ulaştırma ve Lojistik Yüksekokulu, bundan böyle “Türkiye’nin ilk Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi”, BESYO da Spor Bilimleri Fakültesi olarak hizmet verecek. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Rektör Prof. Dr. Mahmut Ak, üniversitenin 2 yeni fakülte ile Türkiye’nin önemli ihtiyaçlarını da karşılayacağını belirtti.

Türkiye’nin ilk üniversitesi olan İstanbul Üniversitesi’nin, Türkiye’ye akademik ve bilimsel anlamda katkılarını sürdürerek eğitim alanında hizmet vermeye devam ettiğini aktaran Ak, şunları kaydetti:

“Bu 2 yeni fakülte ile bilimsel gücümüzü sektörel alana aktararak ülkemizi daha da ilerilere taşıyacağız. Ülkelerin kalkınmasında ve uluslararasılaşmasında önemli iki sektör olan spor ve lojistiği akademik olarak daha iyi bir biçimde yapılandıracağız. İlgili alanlardaki tecrübemizi fakülte bünyesinde daha kapsamlı bir şekilde gençlerimize aktaracağız.”

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme