İş Merkezi Öğrenci Yurdu Oluyor

Eğitim Güncel
Erzurum Aziziye Belediyesi, ilçe merkezinde yapımına 15 yıl önce başlanan 5 katlı iş merkezinin tamamlanması için çalışmalara hız verdi. Bina tamamlandığında öğrenci yurdu olarak hizmet verecek. Azizi...
EMOJİLE

Erzurum Aziziye Belediyesi, ilçe merkezinde yapımına 15 yıl önce başlanan 5 katlı iş merkezinin tamamlanması için çalışmalara hız verdi. Bina tamamlandığında öğrenci yurdu olarak hizmet verecek.

Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ilçenin çehresini değiştirmek ve yıllara damga vurmuş sorunları çözüme kavuşturmak için çalıştıklarını söyledi.

Göreve seçildiğinin ertesi günü 1 milyon 250 bin TL’yi bulan kaplıca tazminatı ile karşı karşıya kaldıklarını hatırlatan Cengiz, belediyeyi icra kıskacından kurtarmak için önce hak sahipleriyle görüşerek sorunu çözdüklerini belirtti.

Daha sonra kurulduğu günden beri her yağmur sonrası su baskınlarına maruz kalan Dadaşkent’teki mahallerin altyapısına el attıklarını dile getiren Cengiz, "İki yılda 3 kilometre yağmursuyu drenaj kanalı yaptık ve özellikle bodrum katlarında oturan hemşehrilerimize rahat bir nefes aldırdık."

Ilıca’da 15 yıl önce yapımına başlanan ve inşaat halinde yarım kalan belediye iş merkezini tamamlamak ve ilçe ekonomisine kazandırmak için harekete geçtiklerini kaydeden Cengiz, şöyle devam etti: "5 katlı iş merkezi tamamlanarak, öğrencilerin barınması için yurtlara kiralanacak. Dadaşkent hizmet binamızda ısı kaybını önlemek ve mimarisiyle ilçeye yakışır bir hizmet binası oluşturmak için başlattığımız çalışmalarda sona yaklaştık."

Aziziye’nin özlenen ilçe hedefine emin adımlarla yürüdüğünü ifade eden Cengiz, "Hemşehrilerimizden aldığımız güç ve destekle daha güzel hizmetlerin altına imza atacağız.” ifadelerini kullandı.

CİHAN
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi